Minimalizm, wielofunkcyjność i DIY to najgorętsze meblarskie trendy 2016 roku. Ciekawe pomysły na ich interpretację mają polscy projektanci i wykonawcy mebli i artykułów wnętrzarskich. Organizator targów Warsaw Build 2016 zaprasza do zaprezentowania projektów w konkursie Diamenty Designu – zgłoszenia można nadsyłać jeszcze do 22 lipca br. Najciekawsze pomysły pokazane zostaną na międzynarodowych targach w listopadzie w EXPO XXI Warszawa.

Aktualne trendy wyposażenia wnętrz to powrót do natury i prostych rozwiązań, a jednocześnie funkcjonalność i wygoda użytkowania. W nowoczesnych aranżacjach królują kompaktowe, ażurowe meble zaprojektowane na potrzeby małych przestrzeni. Praktyczne, minimalistyczne, wykonywane z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy beton, odwołują się do ekologicznego stylu życia. Eko jest także modny nurt DIY, który podkreśla osobowość, nadaje wyposażeniu indywidualny wyraz, tworząc niepowtarzalny klimat. „Młodzi projektanci coraz częściej sięgają także do estetyki retro, co nie musi oznaczać wprowadzania autentycznych mebli z lat sześćdziesiątych. To inspiracja dla współczesnego wzornictwa, w którym znajdują zastosowanie zarówno geometryczne kształty minionej epoki jak i nowoczesne materiały zapewniające wygodę i komfort użytkowania” mówi architekt Karolina Tesarska, jurorka konkursu „Diamenty Designu”.

Projektujesz meble – weź udział w konkursie!

Wyłonienie ciekawych pomysłów polskich projektantów i promowanie ich wśród producentów i dystrybutorów z kraju i zagranicy jest celem konkursu „Diamenty Designu”. Wydarzenie po raz drugi towarzyszy Międzynarodowym Targom Budowlanym i Wnętrzarskim Warsaw Build 2016. Udział w bezpłatnym konkursie mogą wziąć osoby indywidualne jak i firmy, zajmujące się projektowaniem i wykonawstwem mebli oraz artykułów wnętrzarskich. Prace mogą zgłaszać zespoły projektowe, a także debiutanci, dla których wygrana będzie szansą na zaprezentowanie pomysłów szerokiej publiczności i nawiązanie międzynarodowych kontaktów biznesowych. „Jak pokazała ubiegłoroczna edycja konkursu polscy projektanci i wykonawcy mają doskonałe wyczucie trendu, idealnie łączą ciekawe wzornictwo z funkcjonalnością” mówi Anna Rabiej, organizator targów Warsaw Build 2016 i konkursu Diamenty Designu. „Świadczą o tym zarówno międzynarodowe sukcesy ubiegłorocznej finalistki konkursu Dagmary Oliwy-Pyzik, której propozycje podbijają światowe wystawy, jak i częste wykorzystywanie polskich projektów przez światowe koncerny meblarskie”.

Zgłoszenia konkursowe zawierające zdjęcie i opis nadsyłać można do 22 lipca 2016 r. na adres konkurs@warsawbuild.pl. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu „Diamenty Designu” oraz regulamin znajdują się na stronie http://warsawbuild.pl/liczy-sie-pomysl/.

Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2016 odbywać się będą w Warszawie w dniach 16-18 listopada 2016 r. w EXPO XXI Warszawa.