Okna to nie tylko ważny element wyglądu domu – zapewniają pomieszczeniom naturalne oświetlenie, umożliwiają sprawdzanie tego, co dzieje się na zewnątrz budynku, a poprzez wysokiej klasy parametry pozwalają oszczędzić na ogrzewaniu. W związku z tym decyzja o ich wymianie może stanowić obietnice bardzo pozytywnej zmiany. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie dokonać tego samodzielnie. W takim przypadku z pomocą przychodzą nam specjalistyczne firmy oferujące tego typu usługi. Czym się kierować przy ich wyborze? Na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze – zakres usług

Wybierając firmę, warto sprawdzić czy zapewnia ona nie tylko sam montaż, lecz także pomiar i transport. Czy są to przedsiębiorstwa oferujące okna w Warszawie, we Wrocławiu czy w mniejszych miastach, wiele z nich oferuje tego typu usługi za darmo, jako „dodatek” do wybranych modeli okien. Należy dokładnie czytać zapisy umowy, aby uniknąć niemiłych niespodzianek w postaci dodatkowych kosztów.

Po drugie – fachowy montaż

Warto upewnić się, czy wybrani przez nas fachowcy zapewniają fachowy montaż, dostosowany do konkretnego modelu. Jedynie montaż wykonany zgodne z zaleceniami producenta pozwala na wykorzystanie pełni możliwości i parametrów okien. Pomocne w tym celu może okazać się posiadanie przez firmę certyfikatu, który jest gwarancją posiadania przez jej pracowników niezbędnej wiedzy i umiejętności.

Po trzecie – gwarancja

Kolejnym ważnym czynnikiem może okazać się udzielenie długoletniej gwarancji przez producenta odnośnie modelu okna oraz jakości montażu. Tego typu dokument świadczy nie tylko o wysokiej jakości produktu, lecz także pozwala spać nam spokojnie w przypadku pojawienia się ewentualnych niedoskonałości, kiedy to naprawa nie będzie oznaczać dla nas dodatkowych, często niemałych kosztów.

Po czwarte – no właśnie – jakość…

Kwestią kluczową dla naszej osobistej satysfakcji – oprócz jakości montażu – jest oczywiście wybór odpowiedniego modelu. Oprócz walorów użytkowych i wizualnych, istotna jest wysoka jakość wykonania oraz odpowiednie parametry, które zapewnią trwałość produktu oraz wysoką izolację cieplną oraz akustyczną, co oznacza oszczędności dla naszych kieszeni oraz dla środowiska naturalnego, a także zwiększony komfort.

Wymiana okien to ważny krok, a wybór fachowców z prawdziwego zdarzenia to często jedyna gwarancja tego, że cały proces przebiegnie szybko i sprawnie, a możliwości okien zostaną wykorzystane w pełni, co oznacza korzyści nie tylko w aspekcie użytkowym lecz także dla naszych finansów.