Każda gospodyni ma własny pomysł, jak powinna wyglądać idealna kuchnia, ale wielu, pytanie na temat mebli kuchennych wprawia, w zakłopotanie. Przecież z wybranymi meblami trzeba będzie się używać nie jeden rok.

Przy wyborze mebli do kuchni, przede wszystkim należy kierować się pewnymi kryteriami, takimi jak jakość i styl. Przed zakupem nowych mebli, warto dokonać napraw, z orientacją na styl, w którym meble będą wykonane. Dlatego najpierw trzeba zadbać o sprzęt kuchenny, a już później o remont. Pomoże to prawidłowo rozprowadzić schematy przewodów oraz kanalizacji wodnej, w zależności od przyszłej aranżacji meblami i sprzętem AGD.

Żeby starannie dobrane meble kuchenne służyły przez długi czas, materiały, z których są one wykonane, muszą być wysokiej jakości. Szczególną uwagę należy zwrócić na przednią część zestawu, ponieważ ta część jest narażona na działanie czynników takich jak zabrudzenia i zarysowania. Fasada musi być trwała i łatwa do czyszczenia. Idealnym materiałem jest uważany MDF, jest odporny na wodę i zmiany temperatur i jest silniejszy niż drewno. Najbardziej trwałym uważa się za MDF z powłoką laminatu i tworzyw sztucznych na krawędziach. Kuchnie w Krakowska 31 odpowiadają wszystkim powyższym kryteriom.

Główny stół, który jest przestrzenią roboczą powinien mieć minimalną grubość 38 mm, która zapewni wytrzymałość. To właśnie z powodu tej grubości, w blat można wbudować płytę grzejną. Jeśli zestaw mebli jest wyposażony wysuwanymi szufladami, to lepiej żeby ich boczne ścianki wykonane były z metalu, dzięki czemu będą one mogły wytrzymać większe obciążenie. Żeby całkowite obciążenie zawieszonych półek i szafek na ścianie było równomierne, jest konieczne zastosowanie specjalnych wieszaków mocujących.

Co do koloru i stylu, to tu jest wszystko, czego można sobie życzyć. Ponadczasowy styl klasyczny, zapewniający pomieszczeniu solidność, jest idealny dla kuchni z wysokimi sufitami. Popularny modern stworzy poczucie miękkości, dzięki spłaszczonym narożnikom i spokojnym barwom. Nie mniej popularny country nie pozostawi obojętnym wiele osób, bo drewniane elewacje i wiklinowe meble stworzą poczucie komfortu i spokoju.

Śmiały high-tech, absolutne przeciwieństwo do country, podbije serca fanów szkła i metalu. Taka kuchnia jest jasna i maksymalnie przestronna.

Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie wiele firm jest skłonnych do zrobienia kuchni „pod klucz”, mając w swoim arsenale wszystko, problemu z doborem mebli kuchennych nie powinno powstać. Wszelkie plany i fantazje łatwo się spełnią.