Chcąc urządzić swoje mieszkanie tak, aby wyglądało przytulnie oraz stylowo, warto zdecydować się na styl prowansalski. Jest to bardzo uroczy i gustowny styl, który będzie świetnie sprawdzał się w każdym pomieszczeniu. Bez względu na to, czy będzie to salon, pokój dziecięcy, czy też sypialnia – w każdym z tych pokoi meble prowansalskie będą prezentowały się genialnie. Wybierając ten rodzaj mebli, należy dokładnie sprawdzić ich jakość. Najczęściej wykonywane są one z litego drewna oraz żelaza, dzięki czemu są tak trwałe i przetrwać mogą nawet kilka pokoleń. Warto dowiedzieć się, jakie meble prowansalskie są najbardziej popularne.

Kolorystyka

Meble te wszystkim kojarzyć się powinny z Prowansją, która charakteryzuje się ogromnymi polami lawendy, wyśmienitym winem oraz małymi, kamiennymi domkami. Wszystko to wydaje się być sielskim obrazem i takie właśnie są meble prowansalskie. Przywodzą one na myśl sielskie oraz bezpieczne życie. Dlatego ich kolorystyka jest tak bardzo subtelna. Meble te spotkać można w kolorach pastelowych, taki jak biały, kremowy, żółty, lawendowy, czy szary. Odcienie te sprzyjają przyjemnej atmosferze, a dzięki nim wszyscy domownicy czują się w mieszkaniu bardzo przytulnie oraz bezpiecznie.

Cudowne dekoracje

Wszystkie meble prowansalskie, a także inne dodatki posiadają wyjątkowe zdobienia. Najczęściej mają one postać drobnych kwiatków, zboża, czy tez kiści winogron. Ozdoby te mogą być wyrzeźbione w drewnie, ale również namalowane kolorową farbą. Dekoracje znajdujące się na meblach są również trwałe, jak same meble. Szczególnie, gdy wybieramy meble prowansalskie, na których widoczne są zdobienia rzeźbione. Są one bardzo trwałe i wyraźne. Tworzą tym samym wyjątkowy klimat, który odczuwalny jest nie tylko przez domowników, ale również przybyłych gości.

Stylowe dodatki

Dzięki meblom prowansalskim wytworzyć możemy niezwykły nastrój panujący w mieszkaniu. Gdy decydujemy się na ten styl w całym domu, nie możemy zapomnieć o stylowych dodatkach, na których również widoczny jest ten charakterystyczny i uroczy motyw. Do dodatków takich zaliczyć można bardzo funkcjonalne i dekoracyjne zegary, które przyozdobione mogą być lawendą lub innymi motywami florystycznymi. Bardzo popularne są również wiklinowe koszyczki, które wypełnione są kolorowymi chustkami, najczęściej z motywem florystycznym, a także ciekawe ramki do zdjęć, które wykonane są z surowego drewna. Dodatki te same w sobie są wyjątkowe. Gdy będą połączone z meblami prowansalskimi, z całą pewnością zachwycą wszystkich. Meble prowansalskie znajdziesz w wybranych sklepach internetowych, np.: http://birdsoflove.pl/pol_m_Meble-Prowansalskie-255.html.