Zarówno zbyt za mała łazienka, jak i ta zbyt duża, może być problematyczna do urządzenia. Większa przestrzeń daje nam jednak możliwość, by wykorzystać modne rozwiązania. Warto poznać obowiązujące trendy, a następnie zastosować je w swojej łazience. W ten sposób stworzymy przytulną przestrzeń, w której będziemy mogli wygodnie codziennie korzystać.

Meble do dużych łazienek

Dobierając meble do większych łazienek, nie musimy martwić się o ich wielkość czy kształt. Bardzo często, wyposażając niewielkie pomieszczenia, musimy rezygnować z poszczególnych szafek, jednak mając do dyspozycji sporą przestrzeń ten problem znika.

Aby łazienka prezentowała się estetycznie, warto zdecydować się na szafki, regały i półki utrzymane w jednej kolorystyce. Zestaw mebli łazienkowych będzie bezpiecznym wyborem, który zagwarantuje uzyskanie zachwycającego efektu.  Miłośnicy nasyconych kolorów mogą zdecydować się na szafki szare, czarne lub wykonane z ciemnego drewna. Są one odradzane w przypadku małych łazienek, jednak w większych sprawdzają się doskonale.

Pamiętajmy, że to często detale wpływają na prezentację pomieszczenia. Zadbajmy o jednakowe ręczniki, dywaniki oraz wszelkie dodatkowe akcesoria. Przypilnujmy, aby wykorzystywane podczas kąpieli produkty oraz inne środki czystości były schowane lub ustawione w mniej widocznym miejscu. W ten sposób łatwiej nam będzie utrzymać porządek i czystość.

Dobierz oświetlenie

W większych łazienkach możemy pokusić się o wykorzystanie efektownego oświetlenia. Bardzo często stosuje się w takich przypadkach trzy rodzaje– oświetlenie górne, strefowe i dekoracyjne.

Pierwsze z nich, czyli oświetlenie ogólne, zazwyczaj sprowadza się do większej lampy umieszczonej w centralnej części sufitu. W przypadku sufitu obniżonego interesujące efekty, możemy uzyskać stosując wąskie lampy LED. Oświetlenie strefowe, nazywane również miejscowym najczęściej montowane jest w okolicach umywalki i lustra. W ten sposób możemy oświetlić naszą twarz w trakcie codziennej pielęgnacji. Lampy mogą być także zamontowane nad wanną.

Wybierajmy oświetlenie o ciepłym odcieniu, które nada większej przestrzeni przytulności. Świetnym rozwiązaniem będą również dekoracyjne lampki które, mimo iż nie oświetlą w dużym stopniu przestrzeni, zapewnią odpowiedni klimat sprzyjający relaksacji.

Wanna i prysznic

W większej łazience bardzo często udaje się ustawić jednocześnie wannę i prysznic. Jest to świetne rozwiązanie dla osób lubiących zarówno szybkie, jak i te długie, relaksujące kąpiele. Kabiny prysznicowe obecnie wzbogacane są w hydromasaże, bicze wodne, radio czy światła dekoracyjne. Charakteryzują się one zazwyczaj większymi rozmiarami, które w przypadku większej łazienki nie stanowią problemu.

Ciekawym rozwiązaniem może być także wanna wolnostojąca. Duża przestrzeń pozwala na jej ustawienie pośrodku pomieszczenia, co w otoczeniu nowoczesnych dodatków da oszałamiający efekt. Możemy również zdecydować się na wannę wyposażoną w jacuzzi czy w hydromasaż. Nie musimy ograniczać się, wybierając model wanny.

Pamiętajmy by przed podjęciem decyzji zapoznać się ze wszystkimi oferowanymi przez producentów produktami. W ten sposób łatwiej wybierzemy coś dopasowanego do naszego wnętrza i spełniającego wszystkie nasze oczekiwania.

Luksusowy pokój kąpielowy

Chcąc w oryginalny sposób zagospodarować większą przestrzeń, możemy zdecydować się na urządzenie tzw. pokoju kąpielowego. W odróżnieniu od tradycyjnej łazienki nie znajdziemy w nim pralki, suszarki na pranie czy środków czystości. Pokój kąpielowy ma być pomieszczeniem przeznaczonym przede wszystkim do relaksu po ciężkim dniu. Często oprócz tradycyjnych elementów, takich jak wanna, prysznic czy umywalka z lustrem, znajdują się w nim wygodne sofy, pufy, toaletka z oświetleniem czy niskie stoliki ozdobione kwiatami i świecami.

Posiadając większą łazienkę do zagospodarowania, możemy skorzystać z poszczególnych pomysłów, które najbardziej nam odpowiadają. W ten sposób stworzymy unikalną przestrzeń, która będzie cieszyła nasze oczy każdego dnia.