Choć kuchenki wolnostojące i płyty gazowe dalej cieszą się popularnością, to coraz częściej – zwłaszcza, gdy jesteśmy w trakcie remontu kuchni – zastanawiamy się nad wyborem płyty indukcyjnej. Oprócz tego, że jest praktyczna, stanowi także doskonałe uzupełnienie nowoczesnego wnętrza. Ale to nie jedyne jej zalety. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten sprzęt?

Nowoczesne i oszczędne gotowanie

Jedną z największych zalet płyt indukcyjnych jest możliwość rozpoznawania wielkości naczynia, dzięki czemu idealnie dostosowują powierzchnię grzania do dna naczynia. Zapewniają one także większe bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ podczas pracy powierzchnia ceramiczna nagrzewa się tylko od naczynia, dzięki czemu dużo szybciej stygnie. Dodatkowo, kiedy na płycie nie znajduje się garnek – płyta nie uruchomi się.

Płyty indukcyjne w porównaniu z tradycyjnymi płytami grzewczymi pozwalają na oszczędność energii nawet do 25%. To także redukcja czasu gotowania do ok. 30%.

Ponadto utrzymanie jej w czystości jest dużo prostsze niż w przypadku tradycyjnych kuchenek – przygotowywane potrawy, nawet jeśli wykipią z naczynia nie przypalają się i nie przywierają do powierzchni płyty.

To tylko podstawowe zalety tego sprzętu. Producenci urządzeń AGD proponują dodatkowe funkcje – co zatem oferuje marka Hotpoint?

Innowacyjne płyty indukcyjne z polem grzejnym Flexi Zone

W płytach indukcyjnych marki Hotpoint zastosowano innowacyjne pole grzejne Flexi Zone. To podłużne pole grzejne umożliwia elastyczne gotowanie na całej jego powierzchni w dużych brytfankach lub mniejszych naczyniach. Pozwala przy tym utrzymać stałą temperaturę naczyń. Jest to możliwie dzięki elektronicznie połączonym elementom indukcyjnym, które mogą pracować razem lub zupełnie niezależnie. Dzięki technologii Flexi Zone, powierzchnia gotowania może przystosować się do każdej wielkości naczynia i stylu gotowania, pozwalając na doskonałą dystrybucję ciepła i przyrządzanie potraw najwyższej jakości.

Płyty Hotpoint posiadają zabezpieczenie przed dziećmi – blokadę przycisków Touch Control. Funkcja ta jest niezastąpiona w przypadku obecności w domu małych dzieci i uniemożliwia przypadkową zmianę ustawień. Docenili to także właściciele rodzinnego bloga Mike & Mary:

„Płyta indukcyjna pod kątem bezpieczeństwa naszych dzieciaków to najlepsza opcja. Owszem, garnki są gorące, ale płyta nie nagrzewa się sama z siebie do wysokich temperatur – jedynie tyle, ile nagrzeje się od garnka, czy patelni. Ponadto urządzenia tego typu marki Hotpoint posiadają blokadę rodzicielską” – komentuje Michał Górecki, współwłaściciel bloga Mike & Mary, ojciec trójki małych dzieci.

Dzięki funkcji selektywnego wykrywania naczyń płyta włącza się tylko wtedy, gdy „wyczuje” naczynie odpowiednie do stosowania na płycie indukcyjnej. Dlatego przypadkowo położna łyżka czy inny przedmiot na płycie nie będą stanowiły problemu – funkcja ta uniemożliwi włączenie się jej, zapewniając w ten sposób maksymalne bezpieczeństwo. W razie nieprawidłowości zostanie wyemitowany także sygnał dźwiękowy.

Wybrane modele płyt z oferty Hotpoint wyposażone są także w funkcję mocy Booster – wystarczy kilka chwil, by pole indukcyjne zadziałało z maksymalną mocą przez 4 minuty, zapewniając szybsze gotowanie.

Płyty występują w kolorze klasycznej, eleganckiej czerni, ale także w odcieniu kawowym czy piaskowym.

Więcej informacji nt. płyt indukcyjnych Hotpoint oraz pozostałych sprzętów AGD marki można znaleźć na stronie internetowej: www.hotpoint.pl oraz na blogu Mike & Mary, który marka Hotpoint objęła swoim patronatem (http://mikemary.pl).