purani_exe_invena__2_

Stylowa, dwuuchwytowa bateria stojąca Purani Exe to nowość w ofercie firmy Invena. Jej oryginalny wygląd stanowi nowatorską interpretację wzorów sprzed lat. Niepowtarzalny design w stylu retro łączy się tu z wysoką jakością materiałów i współczesnymi udogodnieniami technicznymi.

Wszystkim tym, których nie przekonują ultranowoczesne rozwiązania wnętrzarskie, polecić można łazienkę w stylu retro. Nie musi to wcale oznaczać pałacowej aranżacji pełnej ozdób i przepychu. Miłośnicy bardziej oszczędnych form również znajdą coś dla siebie w bogatym wachlarzu stylistyk z dawnych lat. Inspiracji zaczerpnąć możemy z eleganckich łazienek art deco rodem z nowojorskich wnętrz z lat 30. XX wieku. W poszukiwaniu wzorców sięgnąć warto też po wysokiej klasy design lat 60. ubiegłego stulecia. Interesującą propozycję utrzymaną w tego typu klimatach stanowi bateria umywalkowa Purani Exe firmy Invena.

Bateria inna niż wszystkie

Armatura łazienkowa to jeden z tych elementów wyposażenia wnętrza, który choć niewielki, w dużym stopniu decyduje o charakterze całego pomieszczenia. Właściwie dobrana, pozwala uzyskać pożądaną stylizację. Na rynku dostępnych jest wiele modeli baterii w stylu retro. Niektóre z nich to ozdobne krany w kolorze mosiądzu lub starego złota, z fantazyjnie wygiętymi wylewkami i pokrętłami zdobionymi porcelanowym wykończeniem. Jednak nie wszyscy inwestorzy gustują w tego rodzaju estetyce. Wśród baterii retro można więc znaleźć propozycje nawiązujące do tradycji, ale o nieco prostszych formach. Bateria umywalkowa Purani Exe firmy Invena to dobry przykład nowoczesnego podejścia do historycznych wzorców. Zastosowano tu typowe dla dawnej armatury elementy, jednak nadano im uwspółcześniony charakter. Bateria umywalkowa posiada łagodnie rozszerzający się ku dołowi korpus i delikatnie wygiętą wylewkę. Charakterystyczną cechą baterii są również dwa uchwyty o wyrazistych, trójramiennych kształtach, które świetnie nawiązują do minionych epok.

Praktycznie i  komfortowo

Tworzenie wnętrza stylizowanego na retro wymaga wyczucia i dobrego smaku. Nie można przesadzić z dosłownością, tak aby pomieszczenie nie zaczęło przypominać teatralnej scenografii. Jednocześnie zadbać należy, aby aranżacja była spójna i harmonijna. Bateria umywalkowa Purani Exe należy do serii produktów o jednorodnej formie, dzięki którym bez trudu wyposażymy całą łazienkę w armaturę, która będzie idealnie do siebie pasowała. Oprócz opisywanej baterii umywalkowej, w kolekcji tej znajdziemy również baterię bidetową, wannową, natryskową i 1-punktowy zestaw natryskowy. Co więcej, niską baterię umywalkową zastąpić można wysoką, jeśli wymagałaby tego forma lub wielkość umywalki.

Wybierając baterie łazienkowe, nie możemy zapominać też o tym, że nie tylko powinny nam one odpowiadać pod względem estetycznym, ale także jak najlepiej spełniać swoją funkcję. W baterii umywalkowej Purani Exe firma Invena doskonale łączy wygląd retro z nowoczesną technologią. Zastosowano w niej silikonowy perlator Neoperl, który pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia wody, przy jednoczesnym zachowaniu silnego strumienia. Osadzaniu się kamienia zapobiega natomiast system anti-calc. Wygodną i bezawaryjną obsługę gwarantuje głowica ceramiczna ¼ obrotu. Do kompletu dołączone są również wężyki przyłączeniowe 3/8” oraz kluczyk do montażu i demontażu perlatora.

Bateria umywalkowa Purani Exe firmy Invena w doskonałych proporcjach łączy tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami. Świetnie podkreśli charakter stylizowanych wnętrz, a jednocześnie zapewni maksimum wygody i funkcjonalności.

 

Więcej informacji na temat produktów firmy Invena znaleźć można na stronie www.invena.pl

 

Invena S.A. od ponad 20 lat dostarcza do polskich domów funkcjonalne i niezwykle trwałe produkty. Oferta firmy obejmuje armaturę łazienkową taką jak: baterie, zestawy natryskowe oraz deszczownie, brodziki i kabiny prysznicowe, a także produkty instalacyjne, przeznaczone dla profesjonalistów.

Firma założona przez Marka Kamińskiego, znanego na całym świecie polarnika, od lat angażuje się w działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Invena przekazuje część zysków na wsparcie działań Fundacji Marka Kamińskiego,  tworzącej autorskie programy edukacyjne oparte na metodzie Biegun – metodzie osiągania celów i przekraczania własnych granic. Fundacja realizując projekty takie jak: Obozy Zdobywców Biegunów, Inkubatory Metody Biegun, Ogólnopolski Program Partnerski, Warsztaty Rozwoju Osobistego czy Klub Odkrywcy Dobra, pomaga dzieciom i dorosłym ze środowisk wykluczonych czy będących w trudnej sytuacji życiowej.

Invena jest zdobywcą wielu nagród, m.in. statuetki „Złoty Instalator” czy Złotego Certyfikatu konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Wśród otrzymanych przez nią wyróżnień są m.in. tytuł „Gazela Biznesu” (2009), „Solidna Firma” (2011) a także Certyfikat Wiarygodności Biznesowej (2014) czy „Skrzydła Biznesu” (2015). Firma jest członkiem Polskiej Korporacji Techniki Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji oraz  Polskiej Rady Biznesu.

 

INVENA S.A.

Lniana 2

75-213 Koszalin

www.invena.pl