W ostatnich miesiącach bardzo popularnym słowem w Polsce stało się hygge. Ten wywodzący się z języka duńskiego termin oznacza filozofię życia, opartą na sztuce znajdowania szczęścia i zadowolenia w prostych, codziennych rzeczach. Koncepcja hygge została przeniesiona również do wnętrz domów, przez co na stałe zagościła w słowniku architektów i dekoratorów. Bazą do tego typu aranżacji może być drewniana podłoga z kolekcji AVANGARD firmy DLH.

Według filozofii Hygge aby nadać wnętrzu przytulny charakter, należy kierować się tym, aby domowa przestrzeń zapewniała komfort psychiczny i fizyczny. Założeniem, którym kierują się Skandynawowie przy urządzaniu wnętrza jest połączenie funkcjonalności z prostym i przyjaznym designem. Jasne podłogi dębowe z kolekcji AVANGARD firmy DLH doskonale komponują się z białymi ścianami charakterystycznymi dla stylu duńskiego oraz oryginalnymi dodatkami i sprawiają, że wnętrze wydaje się być większe i bardziej interesujące. Natomiast ciemniejsze odcienie z tej linii nadadzą wnętrzom hygge nieco bardziej energetycznego charakteru.

Awangarda po duńsku

Można powiedzieć, że styl hygge jest cieplejszą odmianą klasycznego stylu skandynawskiego. Tradycyjna biel przełamywana jest za pomocą takich kolorów jak beże, brązy czy delikatne oranże, na ścianach pojawiają się kolorowe obrazy, a na obszernych, miękkich kanapach – wzorzyste koce. Nieodzownym elementem przytulnych wnętrz w stylu hygge są oczywiście świece, zapewniające dodatkowe światło i naturalne ciepło. Duńczycy wykorzystują przy urządzaniu wnętrz głównie naturalne materiały. Co więcej, w tego typu aranżacjach znajdziemy mnóstwo ekologicznych surowców, takich jak wełna i wiklina oraz oczywiście drewniane podłogi. Podłogi z kolekcji AVANGARD idealnie komponują się z duńską stylistyką oraz doskonale wpisują się w filozofię hygge sprawiając, że pomieszczenie wydaje się być bardziej przyjazne dla oka. Podłogi z serii AVANGARD powstały zgodnie z prawami racjonalnego zarządzania gospodarką leśną, dzięki czemu są nie tylko efektownym, ale i proekologicznym elementem wyposażenia, wpisującym się w skandynawską dbałość o zasoby naturalne.

Nowoczesne drewno

Podłogi z kolekcji AVANGARD firmy DLH cechuje doskonała wytrzymałość. Są one zbudowane z małych lamelek o wymiarach 14/15 x 15/25 x 200-300 mm z drewna litego, dzięki czemu posadzka jest stabilna i nie ulega po latach wypaczeniu. Deski są połączone ze sobą stykowo, a dzięki wykorzystaniu najtwardszych gatunków drewna, produkt posiada wysoką odporność na ścieranie. Podłogi AVANGARD są rekomendowane do miejsc o dużym natężeniu ruchu, w związku z tym dobrze sprawdzą się nie tylko w domu, ale i w obiektach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, hotele i biura. W ofercie firmy DLH podłogi AVANGARD są dostępne w wersji surowej z możliwością dalszego wykończenia według własnego gustu. Producent proponuje wykończenie podłogi za pomocą lakieru lub oleju zaraz po jej zamontowaniu. W skład kolekcji AVANGARD wchodzi nie tylko dąb, ale i 5 innych gatunków drewna: kempas, ipe, merbau, teak i palisander. Każde z nich nada wnętrzu hygge nietuzinkowego charakteru. Jasne podłogi będą dopełnieniem klasycznej duńskiej aranżacji, natomiast ciemniejsze odmiany – palisander czy ipe staną się mocnym, energetycznym akcentem, przełamującym stonowane skandynawskie barwy. Natomiast kempas i teak o miodowo-rudych odcieniach sprawią, że wnętrze nabierze przyjemnego ciepła i przytulności, które pożądane są przecież na każdej szerokości geograficznej.

 

www.dlh.pl

O firmie:

DLH Poland Sp. z o.o. to krajowy lider obrotu drewnem egzotycznym o zasięgu międzynarodowym. Firma jest jednym z największych dystrybutorów deski tarasowej i kantówki okiennej, a także drewnianych podłóg, elewacji, blatów oraz fornirów. W ofercie DLH Poland Sp. z o.o. znajdują się także meble ogrodowe, grille Weber oraz płyty mineralno-akrylowe Acren®. Najwyższej jakości surowce, własna sieć sprzedaży, bogate zapasy magazynowe, a także pełen pasji zespół kompetentnych handlowców sprawiają, że produkty dostarczane przez DLH Poland Sp. z o.o. spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów i są rozpoznawalne wśród największych potentatów rynkowych.