Włoska Toskania kojarzy się z wypoczynkiem, słońcem i ciepłem. Wnętrza inspirowane tym pięknym regionem sprzyjają relaksowi oraz wyróżniają się bezpretensjonalnością i niewymuszonym urokiem. Przeniesienie motywów wnętrzarskich z włoskiej krainy słońca, może okazać się idealnym aranżacyjnym rozwiązaniem do kuchni, w której chcemy zatrzymać słońce przez cały rok.

Toskański wystrój wnętrz przywodzi na myśl malownicze krajobrazy środkowego regionu Włoch. Umiejętne nawiązywanie kontaktu z naturą oraz tworzenie klimatu pozwalającego poczuć ciepło domowego ogniska, to podstawowe zasady kreowania wnętrz pełnych włoskiej przytulności. Wprowadzenie elementów o toskańskim charakterze do nowoczesnych przestrzeni kuchennych pozwala stworzyć aranżacje pełne dobrego smaku, a zarazem wyrafinowania i finezji. Idealnym dopełnieniem stylizacji inspirowanych środkowym regionem Włoch, mogą okazać się powierzchnie konglomeratowe Technistone, dla powstania których natchnieniem było piękno włoskiego marmuru. Ponadto, materiały te zostały wyprodukowane według włoskiej technologii produkcyjnej Breton, co dodaje im iście południowego charakteru i sprawia, że są niezawodne.

Natura, natura, natura!

We wnętrzach środkowego regionu Włoch dominują naturalne materiały wykończeniowe – dzięki nim można poczuć bliskość z piękną toskańską przyrodą. Masywne, aczkolwiek proste meble, kamień na ścianach oraz wszechobecne, naturalne drewno np. w postaci krokwi podsufitowych, wprowadzają do stylizacji sielski klimat. Równie często w takich wnętrzach pojawiają się bielone ściany oraz odkryta cegła, wnoszące do pomieszczenia nieco surowości. Paleta barw pojawiająca się w toskańskich aranżacjach jest bliska kolorom ziemi – dominują w niej beże, żółć, oliwka, a także brązy, dlatego wnętrze pozostaje bardzo naturalne, a mimo wszystko pełne nastrojowości. Interesującym rozwiązaniem może okazać się przeniesienie południowych motywów do nowoczesnych wnętrz. Tym sposobem można ocieplić stylizację, a także dodać jej toskańskiego temperamentu. W tym celu, kuchenne wnętrze warto dopełnić powierzchniami Technistone, inspirowanymi pięknem naturalnego kamienia o włoskim pochodzeniu – marmuru. Materiały Technistone dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, w tym w różnorodnych odcieniach beżów i brązów, dzięki czemu idealnie potrafią się one wkomponować we wnętrza inspirowane pięknem Toskanii.

Wnętrza pełne słońca

Dodatki pełnią istotną rolę w każdej aranżacji wnętrza – tak też jest w stylizacjach utrzymanych w duchu Toskanii. Wiklinowe koszyczki, porcelanowe wazoniki i figurki, obrazki w drewnianych ramkach, wełniane pledy to tylko niektóre z najczęściej pojawiających się dekorów w kuchniach rodem z krainy słońca. Urządzając wnętrze nawiązujące do środkowego regionu Włoch, należy pamiętać też o jego odpowiednim oświetleniu. Duże okna wykończone drewnianymi okiennicami z całą pewnością dostarczą pomieszczeniu mnóstwo naturalnego światła, co więcej, będą prezentowały się zjawiskowo, przywodząc na myśl toskańskie domy. Aby jednak promienie mogły swobodnie wpadać do wnętrza, warto zrezygnować z grubych zasłon ewentualnie na rzecz delikatnych, zwiewnych firanek, pozbawionych falban i wzorów. Aranżując kuchnię utrzymaną w owej stylistyce, nie można zapomnieć również o malunkach z motywami florystycznymi, a także o drzewkach cytrusowych przywodzących na myśl południowe klimaty.

Toskańskim aranżacjom przyświeca koncepcja kreowania wnętrz zgodnych z naturą. W tą myśl przewodnią doskonale wpisują się powierzchnie konglomeratowe Technistone, dostępne również w kolorach ziemi. Oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych, posiadają one cały szereg zalet praktycznych, uzyskanych dzięki specjalnej, włoskiej technologii produkcyjnej Breton. Posiadają one podwyższoną odporność na zarysowania i uszkodzenia, nie są nasiąkliwe oraz cechują się wysokim współczynnikiem higieniczności. Połączenie atutów wizualnych z bardzo dobrymi parametrami technicznymi, gwarantuje satysfakcję z użytkowania materiału, a także stanowi klucz do wykreowania wnętrza o toskańskim temperamencie.

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.