W obecnych czasach wystrój wnętrz i wykorzystywanie w tym celu mebli urosło do rangi wyrażania własnej osobowości i stylu. Spośród szerokiego asortymentu, gdzie producenci elementów dekoracyjnych, dodatków, firan czy mebli dostarczają codziennie ogromną gamę nowych propozycji do wyboru, widać walkę do samego końca o każdego klienta. Wystarczy spojrzeć na wyposażenie galerii handlowych lub specjalizowanych galerii wnętrz, które nie raz rozmiarami nie odstępują doskonale znanym każdemu galeriom handlowym.

Stąd też wiele kierunków do wyboru.

Meble skandynawskie od kuchni

Wiele osób ostatnio decyduje się na skandynawski styl w doborze mebli kuchennych. Prostota, unikalny styl i szerokie pole do popisu z dodatkami dają wiele opcji – wystarczy zmienić kolor tychże dodatków, odpowiednio dopasować cermikę oraz oświetlenie i od razu mamy odświeżony wygląd kuchni w kilku „prostych” krokach. Dominujące są kolory białe oraz naturalnego drewna, dzięki czemu mamy do dyspozycji wspomnianą wyżej sterylność, która gwarantuje nam wiele możliwości w wystroju. Częstym posunięciem przy dekorowaniu wnętrz skandynawskich jest również dodatkowy kontrapunkt w formie surowej cegły lub ściany też ceglastej, lecz malowanej na kolor biały (spotykane są również inne kolory, lecz w znacznie rzadszej ilości przypadków).

Mimo wszystko bardziej interesująca wydaje sie następna propozycja.

Meble do salonu Novelle
Stylowe meble włoskie do polskiego salonu

Meble włoskie do salonu

Meble do salonu w stylu włoskim są trendem, który przypisuje się najcześciej (choć niekoniecznie) bogaczom. Wynika to z kilku faktów, gdzie głównym wyznacznikiem jest cena pojedynczych mebli, sięgająca nierzadko kwot powyżej kilkuset złotych. Wynika to jednak z faktu, iż meble te charakteryzują się nieregularną linią i skomplikowanym wzornictwem, które wymaga często ręcznego wykonania i stosowania niekonwencjonalnych technik produkcyjnych. Niemniej efekt zestawu włoskiego w jadalni czy salonie jest nie do porównania z innym wzornictwem. Fotele w stylu glamour, stylowe komody czy cały gabinet w stylu włoskim – są to kompozycje trwałe, eleganckie, ekstrawaganckie czy zakrawające nawet o nutę szarlatanerii w przypadku niektórych wzorów.

Przebywanie we włoskim wnętrzu przenosi nas w inny wymiar luksusu i odpoczynku, czyniąc każdy posiłek podniosłym wydarzeniem, picie kawy swoistym rytuałem zatrzymującym czas, a pracę w gabinecie czymś wyjątkowym i dystyngowanym zarówno dla kontrahentów, jak i siebie samego.

W Polsce trend wybierania włoskich mebli do salonu utrzymuje się od dosyć dawna i nie przestaje zaskakiwać na kolejnych odsłonach targów meblarskich na całym świecie. Zainteresowanie meblami w stylu włoskim stale rośnie, a producenci korzystają z wszelkich możliwych ruchów, aby zainteresować klientów potencjalnym zakupem właśnie w ich salonie firmowym. Walka o Polski Dom trwa w najlepsze, przenosząc się coraz częściej na front meblarstwa.