We wtorek, 13 grudnia, w Spółdzielczym Domu Kultury, odbyło się spotkanie świąteczne dla podopiecznych TPD z Pruszkowa i Piastowa. Takie wigilie organizowane są już od ponad 25 lat. Jednak po raz pierwszy udało się zgromadzić dzieci ze wszystkich czterech placówek, którym sponsorzy rozdali ponad 120 paczek świątecznych. 

Spotkania świąteczne w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci z Pruszkowa i Piastowa to tradycja, od kilkudziesięciu lat podtrzymywana przez Prezes Towarzystwa – Helenę Ziółkowską. Co roku uczestniczy w nich ponad stu podopiecznych oraz zaprzyjaźnionych gości. W tym roku współorganizatorem spotkania została firma Kongsberg Automotive Pruszków, która ufundowała prezenty dla wszystkich dzieci oraz poczęstunek świąteczny dla zgromadzonych.

 

W pierwszej kolejności chciałbym powitać zgromadzone dzieci. Bez Was to spotkanie w ogóle by się nie odbyło. Ogromne podziękowania należą się tutaj Pani Helenie Ziółkowskiej, która jest inicjatorką tego wydarzenia i która troszczy się o podtrzymanie tej pięknej tradycji spotkań wigilijnych w TPD. W tym miejscu dziękuję także wszystkim wychowawcom, którzy każdego dnia wkładają ogromną pracę i trud w rozwój dzieciaków. Bardzo się cieszę, że nasze grono przyjaciół dzieci z roku na rok się powiększa. Cieszy to również najmłodszych, czego dowód możemy zobaczyć na ich roześmianych buziach. Razem z przedstawicielami Towarzystwa oraz podopiecznymi witamy wszystkich zgromadzonych gości i dziękujemy za tak liczne przybycie. – przywitał gości Adam Kultys, Dyrektor Operacyjny firmy Kongsberg Automotive Pruszków.

 

W spotkaniu świątecznym wzięło udział około 150 gości, wśród których pojawili się m.in. Jan Starzyński – Prezydent Miasta Pruszkowa, Andrzej Kurzela – V-ce Prezydent Miasta Pruszkowa, Grzegorz Szuplewski – Burmistrz Miasta Piastowa, Konrad Rytel – V-ce Burmistrz Miasta Piastowa, przedstawiciele Rady oraz Urzędu Miasta Pruszkowa, przedstawiciele Rady oraz Urzędu Miasta Piastowa, przedstawiciele MOPS, przedstawiciele kuratorium ds. nieletnich Sądu rejonowego w Pruszkowie, przedstawiciele Mazowieckiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Warszawa. W tym roku Prezydent Miasta Pruszkowa odznaczył kolejnych Przyjaciół Dzieci, a do zaszczytnego grona dołączyli m.in.: Krzysztof Hauk, Magdalena  Krzyżanowska-Celmer oraz Natalia Kuszwara z firmy Kongsberg Automotive Pruszków.

 

Dzieci wraz z opiekunami z poszczególnych placówek TPD w Pruszkowie i Piastowie przygotowały liczne niespodzianki dla zgromadzonych. W części artystycznej zaprezentowali szeroki repertuar najpiękniejszych polskich kolęd. Dzięki zaangażowaniu licznej grupy podopiecznych, na sali zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera, a niektórym gościom zakręciła się łezka w oku.

 

Pragniemy, by w okresie świątecznym każdy z naszych podopiecznych poczuł ciepło rodzinnego ogniska oraz wspólnie z nami mógł świętować, kolędować i choć przez chwilę poczuć magię Świąt. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczne spotkanie. W tym roku wspólnie z firmą Kongsberg Automotive przygotowaliśmy wyjątkową, wspólną wigilię dla ponad 120 podopiecznych. Dzięki zaangażowaniu Przyjaciół Dzieci nie zabrakło na niej tradycyjnych potraw, a także ogromu prezentów dla dzieciaków. – powiedziała Helena Ziółkowska, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Pruszkowie i Piastowie.