Europa, rok 2003, nowy RX 300 trafia do sprzedaży – z pneumatycznym zawieszeniem, inteligentnym system oświetlenia, automatyczną klapą bagażnika i asystentem parkowania. Jednocześnie trwają prace nad kierunkiem projektowania L-finesse, by w końcu w 2004 roku finalnie określić estetykę zaczerpniętą z japońskiej tradycji. W tym samym roku debiutuje RX 400h, hybrydowy SUV, klasy premium z mechanizmem napędowym Hybrid Drive. Dzięki niemu zużycie paliwa, emisji jest na poziomie znacznie niższym od innych kompaktowych pojazdów.

rx400h-2005

Ale to nie wszystko w 2004. Na New York Motor Show zostaje zaprezentowany koncepcyjny Lexus LF-C. Odważna stylistyka i zaawansowana technologia – tak można określić przedstawiony model.

Kolejne lata to kolejne premiery, nowe odsłony. Rokrocznie marka zaskakuje:

– 2005 – Motor Show Genewa i premiera nowego IS. To w tym roku Toyota Motor Corporation wprowadza markę Lexus w Japonii. Firma ukierunkowuje się również na ścisłą współpracę z uznanymi architektami i designerami, by w końcu wspierać najzdolniejszych. Dołącza do Salone del Mobile di Milano.

is-ii-generacja

– 2006 – to LS 460, czwarta generacja flagowego modelu Lexusa i pierwszy na świecie hybrydowy sedan premium GS 450h. RX 350 zastępuje RX 300 – oferując lepsze spalanie, przyśpieszenie, dynamikę. To również rok prezentacji technologii, wyprzedzających dotychczasowe koncepcje bezpieczeństwa. Model LS zostaje wyposażony w zaawansowany system wykrywania przeszkód, awaryjne wspomaganie kierowania, przedzderzeniowy system bezpieczeństwa i kontroli jazdy.

ls-iv-generacja preview_gs450h

– 2007 – premiera nowego IS F w Genewie, pierwszy Lexus z serii „F”, a LS 460 zostaje okrzyknięty najlepszym samochodem na świecie roku 2007. Firma nie przestaje zaskakiwać technologicznie, wprowadzając coraz to kolejne innowacje. Napęd hybrydowy zostaje zastosowany w modelach segmentu super-premium LS 600h i LS 600h L.

is-f ls600h

– 2009 – Motor Show we Frankfurcie i prezentacja modelu koncepcyjnego LF-CH sygnalizuje wejście na europejski rynek linii C-premium. Pojawia się kolejna, trzecia już generacja modeli RX 350 i RX 450h. Ale to nie wszystko na ten rok. Dołącza do tego nowy kabriolet hard-top IS 250C i nowa generacja GS 460.

rx450h

– 2011 – rozpoczęto produkcję supersamochodów LFA, docelowo zaplanowano 500 sztuk. Lekki, wyważony, z zaawansowaną technologią – wzmacnianiem z włókna węglowego i siłą pod maską. Podwozie nie tylko jest lekkie, ale niewiarygodnie mocne i odporne na zderzenia. W Europie sprzedawana jest już piąta hybryda Lexusa – CT 200h – hatchback premium compact.

preview_lfa preview_ct200h

– 2012 – 14 grudnia z taśmy produkcyjnej zjeżdża ostatni, pięćsetny Lexus LFA. Na Auto Show w Detroit zaprezentowany zostaje model LF-LC, natychmiast okrzyknięty najlepszym koncepcyjnym projektem roku wg Annual Eyes.

preview_lfa

W 2012 roku firma wprowadza nowy design marki, wyznacza nowy kierunek stylizacji wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. To widać w czwartej generacji GS 350 i GS 450h, która właśnie od tego roku idzie na sprzedaż. Charakterystycznym odtąd elementem we wszystkich przyszłych modelach Lexusa stanie się przednia „krata”.

preview_gs-iv-generacja