NEC Display Solutions wprowadził na rynek nowe komputery Slot-in PC w standardzie Open Pluggable Specification (OPS), przeznaczone do projektorów i monitorów wielkoformatowych, zwiększając w ten sposób elastyczność wyświetlaniaania kontentu. Procesory Intel® Core™ szóstej generacji zapewniają ostry i wyraźny obraz w rozdzielczości UHD w takich zastosowaniach, jak: kontrola lotów i informacje na lotniskach, Digital Signage w handlu detalicznym, cyfrowe tablice menu w restauracjach szybkiej obsługi oraz wideokonferencje w korporacjach.

Wszystkie monitory wielkoformatowe NEC oraz projektory instalacyjne z serii PX i PH* są kompatybilne z nowymi modułami w pierwszym ogólnobranżowym standardzie OPS, co ułatwia instalację i umożliwia łatwą modernizację sprzętu.

Detaliści, restauracje oraz lotniska mogą wykorzystać moduły Slot-in PC aby uczynić swoje rozwiązania.bardziej elastycznymi. Pomoże w tym szeroki wybór dysków SSD, pamięci RAM, systemów operacyjnych, TPM dla zwiększenia bezpieczeństwa, a także możliwość integracji modemu 3G do danych mobilnych oraz Wi-Fi. Przyczynia się to do zwiększenia ogólnej efektywności i długoterminowego zwrotu z inwestycji w monitory i projektory.

Andreas Holst, Product Manager Solutions w NEC Display Solutions Europe komentuje: “Wiele branż poszukuje dzisiaj sposobów udoskonalenia swoich systemów Digial Signage, aby używać ich w bardziej zaawansowanych zastosowaniach. Firmy i organizacje oczekują również większej elastyczności od monitorów, dostosowując bieżące rozwiązania do nowych celów. Znaczące zwiększenie mocy obliczeniowej komputerów otwiera nowe perspektywy, pozwalając na podniesienie efektywności i zapewniając długoterminowy zwrot z inwestycji.”

Według wyników z programów 3DMark06 i 3DMark11, komputerowe moduły Slot-in PC mogą zapewnić wydajność graficzną wyższą od poprzedników nawet o 100%, dzięki czemu doskonale nadają się do kontentu w wysokiej rozdzielczości UHD. Ponadto, o ponad 40% zwiększona została wydajność ogólna. Moduły są całkowicie zintegrowane z monitorem, ponieważ wszystkie złącza znajdują się wewnątrz obudowy monitora, co nie tylko poprawia estetykę instalacji, ale również ułatwia sam proces montażu modułów. Wsród pozostałych korzyści warto wymienić:

* Odtwarzanie w rozdzielczości Ultra High Definition – natywne rozdzielczości UHD i 4K do tworzenia realistycznego kontentu bez widocznych pojedynczych pikseli.

* Lepsze wrażenia wizualne – układ grafiki Intel® HD 530 zapewnia możliwość odtwarzania zaawansowancyh multimediów urządzeniom do wyświetlania obrazu, grafikę 2D/3D oraz kontent interaktywny – nawet w rozdzielczości Ultra HD przy 60 Hz.

* Niskie zużycie energii – oszczędność energii i korzyści dla środowiska.

 

Dostępność
Cztery nowe, komputerowe moduły rozszerzeń NEC OPS Slot-in PC – od modeli z procesorem Intel® Celeron® do wyposażonych w procesor Core™ i7 – są już dostępne na rynku.

*Wszystkie monitory wielkoformatowe NEC (poza serią E w rozmiarach 32” do 65”) oraz projektory instalacyjne z serii NEC PX i PH posiadają kieszeń rozszerzeń dla modułów OPS.

 

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: mariusz.orzechowski@nec-displays-pl.com

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail: awrzesinska@luckymonday.pl