Wybierając panele podłogowe wiele osób skupia się przede wszystkim na ich wyglądzie, zapominając o tak istotnych właściwościach jak trwałość, funkcjonalność czy sposób montażu. Często dopiero po czasie okazuje się, że wymarzony wzór nie sprawdzi się w danym wnętrzu. Aby uniknąć takiego dylematu warto sięgnąć po podłogi winylowe Ambra marki Wineo, które dostępne są w dwóch wersjach – stone (optyka kamienia) i wood (optyka drewna) oraz występują jako elastyczna wykładzina podłogowa lub klasyczne panele montowane poprzez klejenie do podłoża lub na click.


Tradycyjne deski lub kamienne płytki

Kolekcja Ambra marki Wineo to dwie grupy produktowe – Ambra wood i Ambra stone. W pierwszej z nich znajdziemy aż 16 wyjątkowych dekorów, które wiernie odzwierciedlają szlachetne drewno najróżniejszych odmian – zarówno tych klasycznych, jak i egzotycznych. Na uwagę zasługują zwłaszcza wzory w optyce drewna dębowego, które pozwalają na stworzenie przytulnych i ciepłych wnętrz. Dzięki autentycznej strukturze powierzchni oraz charakterystycznym rozmiarom (1200 x 180 mm w przypadku paneli klejonych, 1212 x 185 mm w przypadku mocowanych na click i 1200 x 212 mm w przypadku wersji Multi-Layer) swoim wyglądem przypominają tradycyjne deski. Z kolei panele Ambra stone to 6 szlachetnych dekorów naśladujących strukturę kamienia. W odróżnieniu od naturalnego pierwowzoru są  łatwe do utrzymania w czystości i przyjemne w dotyku. Produkty z tej grupy dostępne są w wymiarach 609,6 x 304,8 mm (panele klejone do podłoża), 600 x 314 mm (panele montowane na click) oraz 591 x 287 mm (Multi-Layer), dzięki czemu swoim kształtem przypominają płytki ceramiczne. Niezależnie od tego, na którą z wersji się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że dzięki szlachetnym dekorom stworzymy wyjątkowe podłogi, które doskonale wpiszą się zarówno w klasyczne jak i nowoczesne wnętrza.

Funkcjonalność w parze z wygodą montażu

Poza aspektem wizualnym atutem podłóg winylowych Ambra marki Wineo jest także wyjątkowa funkcjonalność. Wysoka klasa użyteczności (23 dla pomieszczeń prywatnych i 31 dla pomieszczeń publicznych) oraz odporna, wykonana z poliuretanu powierzchnia Luxury-Vinyl sprawiają, że są bardzo wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji, a przy tym ciche, ciepłe i miękkie dla stóp. Dodatkowo są niewrażliwe na działanie wody, dlatego mogą być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia. Co ważne, zarówno kolekcja Ambra stone jak i Ambra wood występują w trzech wersjach – jako panele klejone do podłoża, montowane bezklejowo na click lub elastyczna wykładzina podłogowa na płycie nośnej Aqua Protect do montażu w systemie click. Warto też podkreślić, że zarówno panele klejone do podłoża, panele na click, jak i elastyczna podłoga Multi-Layer, mogą być układane na ogrzewaniu podłogowym.

Bogata gama dekorów, zróżnicowane sposoby montażu oraz wysokie parametry techniczne przekładające się na wyjątkową funkcjonalność sprawiają, że sięgając po kolekcję paneli winylowych Ambra każdy będzie w stanie znaleźć najbardziej odpowiadające mu rozwiązanie.

 

Dodatkowe informacje o podłogach marki Wineo dostępne są na stronie internetowej:
http://www.wineo-polska.pl/panele-podlogowe/