ŚWIATOWY FINAŁ KONKURSU DJ-SKIEGO
RED BULL THRE3STYLE 2016 Z UDZIAŁEM POLAKA

11 grudnia rozpocznie się siódma edycja Światowego Finału Red Bull Thre3Style, który w tym roku gości w miejscowości Santiago (Chile). Udział w niej wźmie 24 DJ-ów z całego świata, wyłonionych w krajowych eliminacjach. Polskę reprezentować będzie utalentowany DJ 69Beats z Sopotu.

Tegoroczna edycja globalnych zawodów uznawanych za olimpiadę turntablistów okazała się największą jak dotąd. Do udziału zarejestrowało się ponad 1 000 DJ-ów. Spośród nich wybranych zostało 126 uczestników krajowych mistrzostw, które odbywały się od maja do października w Europie, Azji, rejonie Pacyfiku i Amerykach. 21 najlepszych wywalczyło bilet do Chile, a 3 szcześliwców otrzymało dzikie karty do udziału w Światowym Finale.

Wszyscy finaliści będą musieli wykazać się imponującymi zdolnościami, aby rozgrzać publiczność na parkiecie i zaimponować jury w składzie: Mix Master Mike, Craze, Skratch Bastid i Z-Trip. Oni bowiem zdecydują o tym, kto odbierze koronę DJ-owi Byte i będzie mógł tytułować siebie Najlepszym DJ’em Świata.

POLAK W FINALE
Duże szanse na to ma przedstawiciel Polski – DJ 69Beats – wszechstronny Party Rocker z Sopotu, regularnie rozkręcający imprezy w całej Polsce i nie tylko. Wielki miłośnik nowoczesnych DJ-skich urządzeń i technologii, a co za tym idzie autor wielu oryginalnych patentów, dzięki którym wszędzie, gdzie się pojawia stara się udowadniać, że zawód DJ-a nie polega wyłącznie na puszczaniu po sobie piosenek. Stylistyka jego setów jest elastyczna, stara się on nie ograniczać wyłącznie do jednego gatunku.

DROGA DO ZWYCIĘSTWA
Ta wszechstronność może być dla niego pomocna, ponieważ uczestnicy w swoim konkursowym secie zaprezentować muszą co najmniej trzy różne gatunki. Nielada wyzwaniem jest nie tylko ich spójne połączenie w intrygującą muzyczną historię, ale również zmieszczenie się w narzuconym limicie czasowym, bowiem każdy DJ dostaje 15 minut na scenie.

Od 12 do 16 grudnia finaliści będą przez cały tydzień rywalizować w ramach czterech imprez, które odbędą się w najsłynniejszych lokalach na terenie Santiago. Ci, którzy zaprezentują się najlepiej, wystąpią w Wielkim Finale 17 grudnia o godzinie 23:00 polskiego czasu.

Sędziowie wybiorą najlepszego DJ-a na podstawie umiejętności, doboru utworów oraz reakcji publiczności. Zwycięstwo w Red Bull Thre3Style to zmieniające życie doświadczenie”, jak zapewnia zwycięzca Światowego Finału w 2015 roku – DJ Byte z Chile – który w tym roku powróci do rodzinnego kraju, aby wspierać kandydatów do korony mistrza.

PEŁNA LISTA UCZESTNIKÓW
PRO ZEIKO (Niemcy), BUZY FINGAZ (Austria), 69BEATS (Polska), DELTA (Włochy), FLINK (Szwajcaria), CROSS (Belgia), ABSTRACT (Holandia), STRESH (Francja), DINPEI (Tajwan), J.FITZ (Korea Południowa), YOU-KI (Japonia), BOMBER SELECTA (Tajlandia), RUSE (Nowa Zelandia), EAST MODE (Australia), N.E.Z (Azerbejdżan), TRAYZE (USA), TRAPMENT (Kanada), LAUTARO PALENQUE (Argentyna), DIEGO ZAPATA (Chile), DJ A (Brazylia) and JIMMIX (Meksyk).

Zdobywcy dzikich kart: JFB (Wielka Brytania), PUFFY (Barbados) i CHES (Hiszpania).

Transmisja na żywo z Wielkiego Finału Red Bull Thre3Style 17 grudnia na stronie: redbullthre3style.com

Więcej informacji: www.redbull.pl

Dołącz do naszej społeczności:
Facebook: https://www.facebook.com/redbullthre3style/
Instagram: https://www.instagram.com/redbull3style

Materiały do bezpłatnego wykorzystania edytorialnie dostępne są na platformie mediowej Red Bull Content Pool pod adresem redbullcontentpool.com.

Kontakt dla mediów:
Paulina Gosk, Communications Manager
paulina.gosk@pl.redbull.com , tel. 661 955 008

DJ Byte of Chile plays his qualifiyer set on the grand final qualifying night of the Red Bull Thre3Style 2015 World Final in Tokyo, Japan on September 20th, 2015 // Suguru Saito / Red Bull Content Pool // P-20150921-00570 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //