30 listopada zakończone zostało głosowanie internautów na prace konkursowe umieszczone
na stronie akcji, w galeriach szkół biorących udział w trzeciej edycji konkursu „Wzorowa Łazienka”. Nagrodą główną jest remont szkolnej toalety o wartości 30 000 złotych. W tym roku firma Domestos zdecydowała się przyznać trzy nagrody główne oraz 200 zestawów środków do utrzymania higieny marki Domestos dla szkół, które zdobyły największą ilość głosów. Do konkursu przystąpiło ponad 1000 szkół z całej Polski. Na stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl zgłoszono ponad 11 000 prac wykonanych przez uczniów.


Zwycięzcą trzeciej edycji konkursu „Wzorowa Łazienka” została Szkoła Podstawowa NR 2 im. M. Kopernika w Łosicach, która otrzymała największą liczbę głosów. Na prace uczniów tej szkoły głosowało prawie 52 000 internautów. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nowogrodzie, otrzymawszy około 51 000 głosów. Trzecią, wyróżnioną szkołą, której toaleta zostanie wyremontowana jest Zespół Szkół w Dąbrowie z liczbą głosów sięgającą prawie 50 000. Lista wszystkich laureatów dostępna jest na stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl.
Jak zauważa dyrektor szkoły w Nowogrodzie – Renata Piskorska receptą na dotarcie na podium jest promowanie udziału w akcji wśród lokalnej społeczności, która może stanowić ogromne wsparcie nawet dla najmniejszej szkoły.
Zajęcie II miejsca w konkursie ogólnopolskim, to dla naszej niewielkiej szkoły ogromny sukces. Sukces, na który ciężko pracowało wiele życzliwych nam osób, pod kierunkiem koordynatora Moniki Kozłowskiej. Dziękujemy za każdy oddany głos. Od kilku lat sukcesywnie remontujemy pomieszczenia szkolne, niestety łazienka była poza naszym zasięgiem finansowym. Dziś wiem, że marzenia się spełniają i każda nawet najmniejsza szkoła ma szansę wygrać, jeśli w to uwierzy i zacznie działać. Zachęcam małe szkoły do udziału w kolejnej edycji konkursu- Renata Piskorska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Nowogrodzie
Akcja „Wzorowa Łazienka” zainicjowana została przez markę Domestos po przeprowadzeniu badań na temat stanu higieny w Polskich szkołach. Niemal co trzeci uczeń* (31%) negatywnie ocenia stan toalety w swojej szkole. Aż 72% dzieci uskarża się, że łazienki w ich szkołach nie zawsze są czyste, a ponad połowa (52%) narzeka na brak podstawowych środków do utrzymania higieny osobistej, dlatego w konkursie do wygrania poza remontem szkolnej toalety przewidziano nagrody dodatkowe, w postaci 200 zestawów środków czystości marki Domestos. Konkurs nawiązuje do ambitnych celów firmy Unilever w zakresie zrównoważonego rozwoju. W swoim Planie „Życie w sposób zrównoważony” firma Unilever zobowiązała się m.in. do poprawy warunków sanitarnych ludzi na całym świecie. „Wzorowa Łazienka” jest lokalnym wkładem polskiego oddziału firmy w realizację tego celu.