Firma Bakotech, wyłączny dystrybutor rozwiązań firmy WatchGuard w Polsce informuje, że producent dołączył do akcji „Przyjazne Wi-Fi” (Friendly WiFi). Inicjatywa ma na celu wskazanie miejsc w przestrzeni publicznej, które zapewniają bezpieczny dostęp do sieci Wi-Fi. WatchGuard, lider w dostarczaniu rozwiązań bezpieczeństwa UTM i Next-Generation Firewall dołączył do akcji „Przyjazne Wi-Fi” ze sprecyzowaną misją – uczynić Internet miejscem bardziej bezpiecznym dla dzieci na całym świecie.

Zainicjonowana przez rząd Wielkiej Brytanii akcja „Przyjazne Wi-Fi”, prowadzona przez RDI Trade Organization wskazuje miejsca publiczne, takie jak: restauracje, sklepy, hotele, czy środki transportu, które zapewniają bezpieczny dostęp do Internetu.

Hotspoty Wi-Fi pojawiające się w zawrotnym tempie we wszystkich miejscach użyteczności publicznej sprawiają, że dzieci są coraz bardziej narażone na zagrożenia płynące z Sieci i treści o nieodpowiedniej zawartości – mówi Prakash Panjwani, CEO WatchGuard – Udostępnienie bezprzewodowej sieci Wi-Fi jest proste dla firm. Zabezpieczenie Wi-Fi to wyzwanie, z którym mierzy się WatchGuard.”

Ostatnio producent wprowadził do sprzedaży nowe urządzenia AccessPoint 300, zapewniające bezpieczny dostęp bezprzewodowy m.in. poprzez blokowanie niewłaściwych treści. Ostatnie innowacje w zakresie bezpiecznego bezprzewodowego dostępu do Internetu, wprowadzone przez WatchGuarda, zaowocowały przyznaniem akredytacji „Friendy Wi-Fi Approved Provider” i współpracą, która ma przynieść korzyści rodzinom z dziećmi. Inicjatywa „Przyjazne Wi-Fi” promowana będzie poprzez program partnerski i akcje marketingowe prowadzone przez producenta, mając na celu szerzenie wiedzy o zagrożeniach, które czyhają na najmłodszych użytkowników Internetu, którzy korzystają z publicznych sieci Wi-Fi.

WatchGuard jest pionierem w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego od 20 lat, a także liderem w branży pod względem osiągnieć w zakresie bezpiecznego bezprzewodowego dostępu do Internetu. Wiedza i pasja WatchGuarda umocni nasze zaangażowanie i wywrze pozytywny wpływ na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na całym świecie” – powiedział rzecznik RDI Trade Organization, Mike Davies.

Więcej informacji odnośnie najnowszych rozwiązań AP300, dedykowanym bezpiecznemu Wi-Fi znaleźć można na stronie: http://bakotech.pl/product/7-bezprzewodowy-punkt-dostepowy-ap-3/

Szczegółowe informacje dotyczące akcji „Przyjazne WiFi” dostępne są na stronie www.friendlywifi.com

 

O WatchGuard
Firma WatchGuard Technologies powstała w 1996 roku w Seattle. Od samego początku producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego. To właśnie WatchGuard zaprojektował i uruchomił pierwszą zaporę sieciową. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swoje przedstawicielstwa na wszystkich kontynentach. Producent regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW, ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i w dużych firmach na całym świecie. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania, WatchGuard Dimension, uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

 

Więcej informacji:

BAKOTECH Sp. z o.o.
Sandra Wasiak
Marketing Manager
tel. 660 343 988
e-mail: sandra.wasiak@bakotech.com
www.bakotech.pl
Lucky Monday
PR&Events
Renata Postawa-Giza
PR Specialist
tel. 607 200 775
e-mail: r.postawa-giza@luckymonday.pl
www.luckymonday.pl