Uwielbiają je nie tylko dzieci! Smaczne i zdrowe posiłki w kolorowych pudełkach można zabrać ze sobą do szkoły i pracy. Idealnie się sprawdzą na drugie śniadanie lub lunch jako zastrzyk energii i porcja cennych składników odżywczych, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie i… lepsze wyniki w nauce i pracy!

Według Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia, posiłki należy spożywać regularnie, a nasza dieta powinna być bogata w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, mleko i przetwory mleczne. Z kolei ograniczyć należy spożycie mięsa i tłuszczów zwierzęcych, a także unikać cukru i słodyczy, które jak twierdzą eksperci, przyczyniają się do rozwoju nadwagi i otyłości oraz sprzyjają powstawaniu próchnicy zębów[1].Słodkie przekąski najlepiej zastąpić chrupiącymi orzechami, które są bogatym źródłem kwasów tłuszczowych oraz owocami suszonymi bez konserwantów HELIO Natura.Są w 100% naturalne, zawierają witaminy, wartości odżywcze, mikro i makroelementy,dlatego nie może ich zabraknąć w naszym codziennym lunchboxie. Obok pełnoziarnistej kanapki z wybranymi składnikami (obowiązkowo z dodatkiem warzyw), do śniadaniówki warto też wsypać garść orzechów oraz owoców suszonych, najlepiej Moreli i Śliwek HELIO Natura, które będą idealnym dopełnieniem pełnowartościowego, dobrze zbilansowanego posiłku.

 

Morele i Śliwki suszone HELIO Natura = zdrowe przekąski do szkoły i pracy

Morele suszone HELIO Natura= źródło potasu, wapnia, fosforu, żelaza, miedzi, tiaminy, niacyny oraz witamin A, B6, C, E.

Śliwki suszone HELIO Natura= źródło potasu, miedzi oraz witamin A, B2, B6.

Morele i Śliwki suszone HELIO Naturato naturalnie zdrowe przekąski zawierające m.in. potas i witaminę B6, które są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz witaminę A-pełniącą ważną rolę zarówno w metabolizmie żelaza, jaki w funkcjonowaniu układu odpornościowego. Ponadto, obecna w owocach suszonych witamina B6 przyczynia się również do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, zmniejszając uczucie zmęczenia i znużenia- co jest istotne zwłaszcza podczas intensywnej pracy umysłowej.

 

W 100% naturalne, niesiarkowane Morele i Śliwki suszone z gamy bez konserwantów HELIO Naturawyróżniają się także wysoką zawartością błonnika. To również niezwykle ważny składnik naszego codziennego menu, gdyż przyspiesza przemianę materii i pobudza układ trawienny do pracy- zwłaszcza Śliwki suszone, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu jelit.

 

Naturalnie zdrowe i smaczne przekąski HELIO Natura bogate są w witaminy, wartości odżywcze, mikro i makroelementy, dlatego powinny być obecne w każdej zdrowej diecie. To produkty bez konserwantów, wyróżniające się obniżoną zawartością cukru, tłuszczy i sodu, co według ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, bowiem „nadmierne spożycie soli prowadzi do nadciśnienia tętniczego, zawału serca i udaru mózgu”[2].

 

Komponując swój codzienny lunchbox warto więc kierować się zasadami zdrowego żywienia, tak by nasze drugie śniadanie, podobnie jak pierwsze, dostarczyło organizmowi dużej dawki energii i cennych składników odżywczych. Wybierajmy zatem wysokiej jakości naturalne produkty- jak owoce suszone z linii bez konserwantów HELIO Natura. Takie zdrowe przekąski w naszej śniadaniówce sprawią, że gdy tylko zaczniemy odczuwać głód, będziemy mieć pod ręką smaczny,  pełnowartościowy posiłek, który pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, zapewniając nam lepszą koncentrację i samopoczucie, a to w efekcie przełoży się na wysokie wyniki w nauce i w pracy!

 

[1], [2]Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła, Warszawa 2016.