Już niedługo nadejdzie kalendarzowa zima, chociaż niskie temperatury są już codziennością. W tym czasie niezbędnym dodatkiem każdej stylizacji jest okrycie szyi, które zapewni nam niezbędny komfort termiczny na zewnątrz. Chusta, komin czy szalik to nie tylko dodatek chroniący nas przed utratą zimna, ale też świetne uzupełnienie każdej zimowej stylizacji. Co wybrać lepiej komin czy szalik? Wszystko zależy od naszych potrzeb i upodobań. Poniżej znajdziecie kilka porad.

Szalik

 

Trudno jest sobie wyobrazić brak zimą szalika w szafie. Rodzajów, kolorów, wzorów szalików istnieje bardzo wiele, a dzięki temu nie tylko chroni on świetnie przed zimnem, ale też stanowi bardzo dobry dodatek do każdego zimowego zestawu. Przed zakupem szalika warto się zastanowić do czego będziemy go zakładać, inny szalik założymy do eleganckiego płaszcza, a inny do młodzieżowej parki. Pomyślmy też o odpowiedniej długości i szerokości szalika oraz jego kolorze. Jednolity kolor będzie nam pasował do wszystkiego. Mając piękny i elegancki płaszcz pomyślmy raczej o czymś delikatniejszym niż gruby, wełniany szal.

 

Komin

 

Dla niektórych to nadal nowość, aczkolwiek na ulicach staje się już codziennością. Jest to praktyczne rozwiązanie dla osób, które są zabiegane lub po prostu nie lubią wiązać szalika. W przypadku komina nie musimy się zastanawiać nad jego ułożeniem i wyglądem. Wystarczy, że załóżymy go na wierzch lub pod kurtkę. Kominy są bardzo ciepłe, ale oprócz tego świetnie wyglądają. Oczywiście znajdziemy kominy w różnych wersjach, kolorach, wzorach i materiale. Na zimę pomyślmy nad kominem z wełny, jeśli jednak ten materiał stanowi problem, można pomyśleć o kominie bawełnianym, który także jest ciepły a dodatkowo bardzo miękki. Głównym plusem noszenia komina jest to, że bardzo dobrze przylega do szyi, dzięki czemu lepiej ją ogrzewa. Pamiętajmy też, że szczegóły są ważne, a strój często ocenia się po jego dodatkach, więc nie oszczędzajmy i kupujmy kominy dobrej jakości.

 

Jeśli chodzi o komin to jest bardzo prosty w wiązaniu i wystarczy okręcić nim szyję,dlatego właśnie przez wiele osób jest coraz częściej wybierany. Posiada też inną zaletę – można nim okryć również głowę. Natomiast szalik jest bardziej skomplikowany, najbardziej elegancki i prosty będzie węzeł paryski, przy mniej wymagających stylizacjach wystarczy, że tradycyjnie przełożymy szalik przez kark.

 

Ciekawą propozycją są kominy i szaliki handmade, często mają bardzo ciekawe wzory, a w ich wyrobie widać kreatywność. Na stronie http://www.decobazaar.com/dodatki-szale-i-kominy-56.html znajdziesz wiele inspiracji i może znajdziesz coś jedynego w swoim rodzaju tylko dla siebie