Od dawna znane są nowoczesne produkty do układania, takie jak żele, pianki, farby, wosk. Są one używane przez gwiazdy i zwykłych śmiertelników, codziennie, lub na specjalne okazje. I zupełnie niesłusznie zapomniano o pomadzie do włosów. Co to za produkt do stylizacji? Jakie są zalety w stosunku do innych środków?

Czym jest pomada do włosów?

Pomada – produkt kosmetyczny na bazie tłuszczu przeznaczony do cieniowania. Definicja nadaje się do dekoracyjnej szminki, a także dla stylizacji włosów. Pomada do włosów jest substancją przypominającą włosy, ale bardziej miększą po konsystencji. W porównaniu z żelem, bardziej gęstą. Jest ona oparta na olejach roślinnych i mineralnych, a także wosku. W przeciwieństwie do swojego przodka, nowoczesny rodzaj pomady nie zawiera tłuszczów zwierzęcych, daje jej to więcej długotrwałości. Jednak tradycje nadal istnieją, pomada ma zawsze zapach, dzisiaj nie jabłkowy jak kiedyś, ale zawsze powinien on być. Najpopularniejsze to pomady Reuzel, Schmiere, Uppercut Deluxe.

Zalety pomady przed innymi produktami do stylizacji

Ze względu na miękkie, jedwabiste struktury, nie obciąża włosów, nie skleja ich. Z drugiej jednak strony, zapewnia dodatkową objętość wraz z cebulkami, dodaje połysk włosom. Z pomocą pomady, można stworzyć zupełnie gładkie włosy nawet na te najdłuższe, wyprostować włosy, stworzyć efekt mokrych włosów.

Pomadka pomaga strukturyzować włos, w razie potrzeby, w przeciwieństwie do wosku nie kumuluje się od nadmiernego stosowania, ale ma właściwości podobne do niego – kiedy jest jej za dużo włosy są zaniedbane, tłuste z wyglądu.

W porównaniu z innymi środkami, jego główną cechą jest umiejętność zawsze pozostania w stanie „cieczy”, nie wysusza włosów, nie zamienia się w sople i łatwo ją zmyć.

Jak korzystać z pomady do włosów

Sposób stosowania pomady do włosów zależy od pożądanego wyniku. Jeśli chcesz stworzyć efekt mokrych włosów, potrzebujesz zwiększonej ilości środka. Stosuje się go na mokro, wstępnie wystylizowane włosy.

Do prostowania umiarkowanie kręconych loków pomada nanosi się za pomocą palców po całej długości, a następnie przeczesuje się grzebieniem. Ten środek nie suszy się suszarka do włosów, lub innym urządzeniem, jest ona stosowana na koniec układania!

Do objętości w korzeniach, pomada po prostu nanosi się w bardzo małych ilościach. Metoda ta jest szczególnie atrakcyjna dla mężczyzn, tak jak włosy wyglądają żywiej, stają się błyszczące i zadbane, a produkt do stylizacji nie jest widoczny dla innych.