Torebka na ramię to jeden z podstawowych dodatków w codziennych stylizacjach kobiety. Sięgamy po nią, gdy wybieramy się do pracy, na zakupy czy na uczelnię. Warto jednak, aby torebka na ramię była wygodna i porządnie wykonana. W tym celu trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów.

Porządna torebka – materiał

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że najdłużej posłuży torebka wykonana z naturalnej skóry. Jest to większy wydatek, ale także gwarancja, że na torebce nie wystąpią po kilku miesiącach przetarcia lub pęknięcia. Choć wielu producentów zapewnia o trwałości ekologicznej skóry, to w rzeczywistości może się ona szybciej zniszczyć niż myślimy. Niepraktycznym rozwiązaniem wydaje się te torebka tkaninowa, zamszowa lub pokryta w części jakiś materiałem. W takim przypadku usuwanie ewentualnych zabrudzeń będzie wyjątkowo uciążliwe.

Porządna torebka na ramię powinna mieć odpowiednio wszytą podszewkę. Kobiety często sugerują się tym, żeby torebka efektownie się prezntowała na zewnątrz. Tymczasem wadliwe przyszycie podszewki lub niska jakość jej materiału może przyczynić się do szybszego powstawania dziur, na skutek czego przedmioty znajdujące się w torebce zaczną się przemieszczać z jednej przegródki do drugiej, więc trudno będzie cokolwiek znaleźć. Najlepszym wariantem podszewki jest ta typu rip-stop, o kratkowanej fakturze, odpornej na rwanie.

Porządna torebka na ramię – wykonanie

Istotną rolę odgrywają także szwy w torebce, zarówno te wewnętrzne, jak również zewnętrzne. Warto zwrócić uwagę na grubość użytych nici oraz to, czy szwy zostały dodatkowo sklejone lub zalaminowane. Nie możemy sobie bowiem pozwolić, aby łączenia nagle zaczęły się pruć lub żeby w dnie pojawiła się dziura. Porządna torebka powinna też być wyposażona w usztywnienia. Wówczas zdecydowanie lepiej się prezentuje, nie dając wrażenia „worka”.

Podstawowym atrybutem torebki na ramię jest pasek. Często bywa tak, że producent daje alternatywę i możliwe jest odpięcie tego elementu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że za każdym razem trzeba dokładnie sprawdzić, czy pasek lub uchyby zostały odpowiednio wszyte. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy wiemy, że z torebki będziemy niemal codziennie korzystać, nosząc w niej sporo rzeczy, na przykład zeszyty i książki na zajęcia na uczelni. Wówczas nie możemy sobie pozwolić, aby pasek nagle się oderwał lub oberwały się uchyby.

Dużym udogodnieniem może się okazać torebka z regulowaną długością paska – wtedy możemy go skracać lub wydłużać w zależności od preferencji. Porządna torebka na ramię musi mieć również bezpieczne i trwałe zamykanie. W tym celu najlepszy okaże się zamek błyskawiczny, szczególnie należy unikać magnesów, które mają skłonność do szybkiego urywania się.