IS z milionem sprzedanych egzemplarzy na swoim koncie, sięgnął po kolejne wyróżnienie – pozycję NR 1 w kategorii niezawodność, w największym sondażu tego typu, gdzie swoje głosy oddało 50 tysięcy kierowców.

is-prices-and-range-update lexus-is-feature

Z roku na rok samochody stają się coraz bardziej skomplikowane w swojej konstrukcji. Poziom zaawansowania technologicznego, wprowadzanych rozwiązań wyprzedza nasze dotychczasowe myślenie o maszynie tylko „do jeżdżenia”. Na szczęście ten poziom wyrafinowania idzie dzisiaj w parze w doskonaleniu produkcji, co w rezultacie daje coraz to bardziej niezawodne maszyny. Nie oznacza to jednak, że firmy nie mylą się od czasu do czasu, ale jest czołówka która satysfakcjonuje tysiące kierowców i to od lat.

Tegoroczny sondaż Carbuyer Best Awards zgromadził odpowiedzi pochodzące od 50 tysięcy respondentów. Imponujące dane pozwoliły na wyłonienie 10 najbardziej niezawodnych samochodów na rynku. Na czele stanął Lexus IS, kluczowy model ze stajni tej marki.

Doceniono przede wszystkim koszty eksploatacji, systemy bezpieczeństwa, wnętrze, płynną, cichą i komfortową jazdę. Ale w większości ocen dominowała imponująca wydajność. To co podkreślano w podsumowaniach to umiejętność łączenia przez markę innowacyjności i rozwiązań technologicznych z niezmiennie wysoką jakością. Ujmujący napęd, sportowy luksus, tradycyjne rzemiosło. Pod względem jakości wykonania IS osiągnął szóste miejsce. Razem – z pierwszym za niezawodność – w finalnym zestawieniu prowadzonego badania znalazł się aż na trzeciej pozycji.

Źródło: http://www.carbuyer.co.uk/reviews/recommended/most-reliable-cars