Remont zarówno mieszkania jak i domu nierozłącznie związany jest z generowaniem ogromnych pokładów odpadów – począwszy od tynku przez kafelki aż po tapety czy podłogi. Wszystkie te odpady nie mogą zostać w prosty sposób spakowane do kubła na śmieci.

Głównie z tego powodu, iż nie mogą być one odpowiednio zakwalifikowane jako standardowe odpady komunalne. Tym bardziej, jeżeli nasz remont obejmował również burzenie ścian. Co w takim razie powinniśmy zrobić z wszystkimi pozostałościami po naszym remoncie? Poniżej znajduje się kilka rozwiązań.

Wynajem kontenerów

Wynajem kontenerów jest zdecydowanie najprostszym i najłatwiejszym sposobem na pozbycie się wszystkich odpadów, które nazbierały się w drodze remontu. Specjalne kontenery budowlane mogą zostać na nasze życzenie podstawione pod dom na określony czas. Wtedy cały gruz, cegły, kafle i tynki mogą zostać bezpośrednio umiejscowione w kontenerze. Z naszej strony pozostaje tylko załadowanie całego ładunku. Firma natomiast odpowiedzialna jest za wywiezienie kontenera na odpady. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy zarówno czas, jak i miejsce użytkowe, w którym tymczasowo składowalibyśmy pozostałości po remoncie.

Wynajem kontenerów przyda się nie tylko w przypadku wywozu materiałów budowlanych. Zdarza się, iż chcemy pozbyć się wielu starych sprzętów, metalowych i aluminiowych pozostałości lub prętów. W tym przypadku doskonałym pomysłem będzie wynajem kontenera na złom.

Wywóz odpadów na wysypisko śmieci

W celu pozbycia się jakichkolwiek pozostałości po remoncie możemy również we własnym zakresie udać się z całym ładunkiem na odpowiednie wysypisko śmieci. Zależnie jednak od gminy, procedura pozostawienia tam odpadów może wyglądać różnie. Na wielu wysypiskach obowiązują bardzo restrykcyjne zasady dotyczące segregowania śmieci. Sprawia to, iż każdy pojedynczy element będziemy musieli wyrzucić do osobnego kontenera lub specjalnie przygotowanego miejsca na ten typ odpadów – na przykład tylko szklanych, tylko drewnianych lub plastikowych. Na innych wysypiskach jednak za opłatą obsługa jest w stanie dokonać segregacji we własnym zakresie – nam pozostaje jedynie przywieźć cały ładunek.

Kamm – wynajem kontenerów na odpady.