Chloé to francuski dom mody założony w 1952 roku przez Gaby Aghion. Dziś znany jest nie tylko ze swoich kolekcji odzieży, ale i perfum. Po zapachy Chloe sięgają przede wszystkim kobiety, które lubią luksus i elegancję. Zapachy sygnowane logiem tej marki są tymi ulubionymi wielkich gwiazd ekranu m.in. Marion Cotillard, Sienną Miller, Madonnę January Jones, Maggie Gyllenhaal, Cameron Diaz, Emma Stone, Clémence Poésy i Katie Holmes. Jaka jest historia perfum Chloé?

Perfumy Chloé

Perfumy w ofercie marki Chloé zagościły dość szybko. Pierwsze kompozycje zapachowe pojawiły się w 1975 roku. Od tego czasu marka regularnie wypuszcza nowe zapachy, głównie dla kobiet. Wody perfumowane od Chloé to te o kobiecych i subtelnych zapachach. Wyczuć można w nich wonie kwiatowe, owocowe, szyprowe. Twórcy perfum sygnowanych logiem marki szczególnie upodobali sobie wiosenne kwiaty takie jak piwonia, magnolia, konwalia. Zapachy tych kwiatów odnaleźć można w kultowych perfumach, czyli Love Story Chloé, See by Chloé. Perfumy te dostępne są na https://tagomago.pl/collections/chloe. W drogerii dostępna jest również najbardziej znana woda perfumowana o nazwie Chloé. Zapach zalicza się do rodziny kwiatowej. Jest on świeży, elegancki, intymny i zmysłowy. Łączy nuty pudrowych kwiatów piwonii, liczy, frezji i róży. Wyrazu perfumom nadają natomiast magnolia, konwalia, bursztyn i drzewo cedrowe.

Zawsze pod prąd

Założycielka marki Chloé, choć stawiała na elegancję i luksus, to jednocześnie szła pod prąd. Na francuskiej scenie modowej i branży perfumeryjnej wywołała niemałe zamieszanie. Historia domu mody Chloé jest niezwykle burzliwa. Rozpoczyna się ona w latach 50. XX wieku. Gabrielle Aghion swoją markę założyła na znak sprzeciwu wobec odzieży szytej na zamówienie, czyli tzw. haute couture. Jej założeniem było szycie ubrań gotowych do założenia. Pokaz pierwszej kolekcji marki odbył się w 1956 roku w LaCafe w Paryżu. Z marką Chloé w zakresie projektowania odzieży współpracowały największe gwiazdy takie jak Karl Lagerfeld czy Stella McCartney.

Chloé idealny perfumy dla kobiety

Perfumy Chloé to idealne zapachy dla każdej kobiety. Stanowią idealny pomysł na prezent. Do kultowych wód perfumowanych można dokupić również perfumowany dezodorant w sprayu oraz perfumowane mleczko do ciała. Zapachy tych kosmetyków są tożsame z woniami perfum, co tylko podkreśla ich woń. Marka Chloé proponuje zapachy romantyczne, swobodne, lekkie, kobiece. Oddają one hołd kobiecej naturze – łagodnej, a jednocześnie uwodzicielskiej. Kobiety doceniają nie tylko zapach wód perfumowanych Chloe, ale i piękne buteleczki. Opakowania perfum Chloé są minimalistyczne, eleganckie, oddające paryski szyk i styl.