Kolor szminki może zaważyć na całym make-up. To od niej w dużej mierze zależy, czy makijaż podkreśli walory urody, czy wręcz przeciwnie wydobędzie niedoskonałość. Okazuje się jednak, że dobranie koloru szminki nie jest takie łatwe dla większości kobiet. Jak znaleźć kolor idealny dla siebie?

Kolor włosów a szminka

Wybierając kolor szminki, należy kierować się kilkoma kryteriami. Pomogą one dokonać idealnego zakupu. Pierwszym z nich jest kolor włosów. Kobiety czarnowłose najlepiej wyglądają w czerwieniach, czekoladach i ciepłych beżach np. takich jak proponuje w swojej palecie marka Estee Lauder. Kolory i odcienie szminek Eeste Lauder można poznać na https://www.perfumeria.pl/collections/estee-lauder. Marka proponuje też ciekawe odcienie dla blondynek, takie jak fuksja, delikatne róże, czy beże. Wśród szminek i pomadek Estee Lauder wybierać mogą też brunetki – dla nich najkorzystniejsze będą kosmetyki w odcieniu malinowym, koralowym, jasnoróżowym.

Jak dobrać szminkę do kształtu i objętości ust?

Makijaż ust może wiele zdziałać. Powiększyć je lub pomniejszyć, aby jednak osiągnąć oczekiwany efekt, należy umiejętnie grać kolorami szminek. Zasady perfekcyjnego make -up mówią, aby jasne i lekko błyszczące pomadki stosować, jak usta chce się powiększyć. Matowe szminki to natomiast rozwiązanie przy ustach pełnych. Warto też dodać, że wyglądają one nowocześnie i z klasą.

W tym wieku już nie wypada

Mówi się, że wiek to tylko cyferki i nie powinien on ograniczać. Jednak w przypadku kosmetyków ich dobór do liczby lat jest bardzo ważny. Źle dopasowane mogą bowiem podkreślać mankamenty urody takie jak np. zmarszczki czy bruzdy. To, dlatego u kobiet w wieku dojrzałym o wiele lepiej prezentować będą się w pomadkach matowych lub półmatowych. Te z błyszczącymi i brokatowymi drobinkami powinny zostawić dla nastolatek i młodych kobiet.

Szminka a typ urody

Jednym z ważniejszych kryteriów przy wyborze szminki powinien być też typ posiadanej urody. Osoby o tym chłodnym korzystniej będą wyglądać w pomadkach w kolorze śliwki, wina, brudnego różu, a także we wszystkich odcieniach z przewagą niebieskiego. Ciepły typ urody polubi się natomiast z czerwieniami w ciepłych odcieniach, pomarańczami, beżami, brązami i pomadkami z odcieniami żółtego i pomarańczowego. Warto też pamiętać, że idealnie dobrana szminka to ta stanowiąca przeciwwagę dla kolorów zębów. Tradycyjna czerwień dobrze komponuje się tylko z idealnie białymi zębami. Podobnie jest w przypadku ciemnych odcieni kosmetyków do ust. Ciemniejszy kolor zębów ukryć można, nakładając na usta szminki różowe, w odcieniach łososiowych czy ceglastych.