Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, szeroko pojęta biżuteria także podlega przemijającym trendom i chwilowym modom. Do ozdób, na których popularność także wpłynęło to zjawisko, można zaliczyć przede wszystkim bursztyny. Jak je nosić, aby zyskały miano super modnej ozdoby?

 

A jedyne niezmienne jest to, że wszystko się zmienia

Bursztynowe pierścionki, które kiedyś świadczyły o dobrym guście i zamożności przez ostatnie kilka lat były passe. Kojarzone głównie z babciami i staromodnymi koralami, wylądowały na dnie naszych szkatułek niczym niezręczny sekret. Nowoczesne wzornictwo i wejście w użycie materiałów takich, jak stopy stali szlachetnej zmieniły sposób postrzegania biżuterii. Nie bez znaczenia jest także postęp, jakiego dokonali producenci sztucznej biżuterii; obecnie coraz trudniej odróżnić ją od tej, prawdziwej. Jest produkowana w o wiele bardziej dokładny sposób oraz o wiele ładniejsza niż jeszcze kilka lat temu. Nasz rynek zawojowały także ozdoby wykonane z drewna, muszli, włóczki, emalii i innych tworzyw, których kiedyś nikt nie zaliczał do grona “poważnych” materiałów jubilerskich. Jednak, jak powszechnie wiadomo, każda moda zatacza koło i powraca – tak jest i w tym wypadku. Na nowo nosimy spodnie z wysokim stanem i chokery, więc niełatwo się domyślić, że i naszyjnik lub pierścionek z bursztynem również wróciły do łask.

Jak je “oswoić” z obecnie panującymi trendami i jak nosić, aby wyglądać szykownie?

Bursztynowe pierścionki w wersji de luxe

Również chcesz nosić bursztyn, ale nie wiesz, jak i z czym go łączyć? Nie martw się – to nic trudnego. Przede wszystkim zacznijmy od wyboru charakteru całej stylizacji. Nowe i obecnie będące w sprzedaży ozdoby z bursztynem są zazwyczaj wykonane w bardzo nowoczesnej i prostej formie – geometryczne lub asymetryczne, lecz przede wszystkim minimalistyczne. Jeśli jesteś fanką prostych i klasycznych ubrań, wyżej wymieniona biżuteria idealnie wpasuje się w taki styl. Alternatywą jest sięgnięcie do wspomnianej już babcinej szkatułki po pierścionki, kolczyki i broszki sprzed lat; zdecydowana większość z nich jest wykonana w bardzo misterny sposób, są bogato zdobione, duże i wyraźne. Taka biżuteria to najlepsza opcja dla fanek retro oraz fashionistek, które uwielbiają bawić się mieszanką faktur, wzorów i stylów.

W kwestii noszenia ozdób z bursztynu poszkodowani nie będą panowie; do wyboru mają sygnety stylizowane na stare, a także prostą, męską biżuterię, w której kamień jest mało widoczny i oprawiony w elegancką, lecz prostą formę, zazwyczaj wykonaną ze srebra, tytanu lub stopu metalu.

Warto także wspomnieć, że bursztyn ma kilka odcieni: najbardziej znany, czyli brązowy, zielonkawy oraz żółty. To daje nam jeszcze więcej możliwości oraz opcji wyboru!

Dlatego nie obawiaj się nosić bursztynowej biżuterii – nie dość, że wróciła do łask, to spośród obecnie dostępnych modeli naprawdę łatwo i szybko można znaleźć coś w sam raz dla siebie.