Decyzja o zakupie sofy nie powinna być spontaniczna, ponieważ obok walorów estetycznych bardzo ważne są funkcjonalność i przeznaczenie tego mebla. Współtworzy ona miejsce do oglądania telewizji i wypoczynku w gronie rodzinnym, a także może służyć jako łóżko sypialne. Na co zwrócić uwagę kupując sofę rozkładaną?

 

Wielkość salonu ma znaczenie

Rozkładana sofa jest meblem wielofunkcyjnym. Ceniona jest przede wszystkim za jej praktyczny charakter. W przypadku małego salonu spełnia również funkcję łóżka, dlatego należy zwrócić uwagę na system rozkładania i twardość materaca. Sofa powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, nie odkształcać się podczas częstego użytkowania. Warto również zwrócić uwagę na to, jakiej wielkości jest pojemnik na pościel – gdy będzie zbyt mały dodatkowe poduszki czy koc zwyczajnie się nie zmieszczą. Posiadacze większego salonu mogą wybrać rozkładaną sofę z myślą o nocujących gościach. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, gdy nie mamy dodatkowego wolnego pokoju, by ulokować naszych bliskich. Niezależnie od przeznaczenia sofy, należy zwrócić uwagę jakiej grubości jest materac oraz jakość wykonania zawiasów i innych elementów mebla, które będą często używane podczas rozkładania łóżka.

Styl aranżacyjny

W obecnych czasach nie musimy wybierać pomiędzy funkcjonalnością a wyglądem. Duży wybór sof na rynku umożliwia podjęcie decyzji zgodnie z naszymi preferencjami i gustem. Warto oczywiście dokonać wyboru biorąc pod uwagę aranżację całego mieszkania. Neutralne kolory z pewnością sprawdzą się w przypadku małego metrażu, ponieważ nie pomniejszymy optycznie wnętrza. Natomiast bardziej intensywne kolory czy oryginalne wzory na materiale staną się ozdobą większego salonu. Bez problemu możemy dobrać odpowiednią sofę zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego czy industrialnego wnętrza. Rozkładane sofy wykonane z wysokiej jakości materiałów będą służyć przez wiele lat, zapewniając wygodę podczas siedzenia i komfortowe warunki spania.