Statystyki pokazują, że zaledwie 30 procent dorosłych Polaków posiada ubezpieczenie na życie. Część tych ubezpieczeń dotyczy z reguły kredytów hipotecznych. Z tego można wyciągnąć prosty wniosek – większość naszych rodaków nie stara się zabezpieczyć przyszłości swojej i swoich bliskich.

Przyczyna takiego stanu rzeczy leży w różnych miejscach. Wiele osób winą obarcza wysokie składki w stosunku do posiadanych zarobków. Jednak każdy ubezpieczyciel posiada inne warianty dopasowane do sytuacji finansowej klienta.

ubezpieczenieNasze życie może w każdym momencie zmienić się o 180 stopni. Potencjalnych sprawców rewolucji jest dużo – ciężka choroba, nieszczęśliwy wypadek, śmierć bliskiej osoby. Ubezpieczenie na życie oraz zdrowotne daje nam poczucie bezpieczeństwa i pewność, że ani my, ani nasi bliscy nie zostaniemy bez środków do życia. Odpowiednie odszkodowanie pomoże całej rodzinie przywrócić stabilność oraz poprawi sytuację materialną.

Od czego można ubezpieczyć życie?

Ubezpieczenia ochronne zapewniają wsparcie w różnych sytuacjach i miejscach: w pracy, w domu, w trakcie urlopu, uprawiania sportu. Potencjalne zagrożenia, które mogą nas spotkać:

  • śmierć – wskutek długiej lub niespodziewanej choroby, w nieszczęśliwym wypadku, w trakcie uprawiania niebezpiecznego sportu,

  • choroba – nowotwory, udary, zawał serca, przeszczep,

  • nieszczęśliwy wypadek – poparzenie, złamania, utrata wzroku, mowy, słuchu, paraliż (w domu, w pracy, w czasie treningu).

Co pokryje ubezpieczenie?

Jakie mogą być nieszczęśliwe wypadki i co może pokryć ubezpieczenie:

  • inwalidztwo – trwałe uszkodzenie ciała, amputacja kończyn, uszkodzenie mózgu, utrata określonych organów wewnętrznych, utrata wzroku, słuchu,

  • niezdolność do pracy zarobkowej,

  • konieczność długiego leczenia szpitalnego,

  • rehabilitacja.

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Ubezpieczenie daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Nie musimy zamartwiać się losem swoim i swojej rodziny. Mamy świadomość, że otrzymamy wsparcie finansowe w najtrudniejszym momencie.

Leczenie specjalistyczne w ramach NFZ jest drogie, niedostępne lub słabo dostępne (długi czas oczekiwania). Wiele terapii i rehabilitacji nie podlega refundacji, przez co pacjent jest pozbawiony możliwości leczenia. Innowacyjne terapie często prowadzone są za granicą. Koszt takiego leczenia może być pokryty przez ubezpieczenie. W jego ramach otrzymamy także sprzęt medyczny.

Polisa na życie będzie stanowić zabezpieczenie przyszłości dzieci w razie śmierci ich rodziców. Warto o to zadbać szczególnie wtedy, gdy nasze dzieci nie są jeszcze w pełni samodzielne. Pieniądze z odszkodowania zapewnią im środki do życia.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą Major Broker z Poznania: http://majorbroker.pl.