W pracy DJ-a najważniejszy jest talent i posiadane umiejętności. Profesjonalny DJ musi mieć doskonały słuch i głowę pełną pomysłów na nowe łączenia i brzmienia. Jednak nie zrealizuje swojej wizji artystycznej bez odpowiedniego sprzętu wysokiej jakości. Jakie firmy królują na scenie DJ-ów?

Pioneer

Pochodząca z Japonii firma Pioneer to od wielu lat niekwestionowany lider wśród producentów profesjonalnych narzędzi do pracy DJ-a. Marka zasłużyła na to miano naprawdę wysoką jakością dostarczanych produktów. Najlepszymi z urządzeń są miksery z serii Pioneer DJM – poszczególne modele wykorzystywane są przez światowej sławy DJ-ów zarówno w klubie, jak i na scenie na zewnątrz. Dostępne dwu- lub czterokanałowe miksery, polecane są dla dopiero zaczynających przygodę z miksowaniem muzyki osób, ale też pasjonatów i DJ-ów zajmujących się tym zawodowo.

Osoby związane z branżą DJ-ską uwielbiają produkty Pioneera przede wszystkim za ich funkcjonalność, wykorzystywanie porządnych, wysokiej jakości materiałów, ale także za innowacyjność technologiczną oraz ciągłe dążenie marki do ulepszania tworzonych brzmień. Miksery Pioneer DJM oraz inne sprzęty DJ-skie tej firmy znajdziesz pod adresem https://www.studiopro.pl/produkty/producent/pioneer_dj_najlepszy_sprzet_djski_na_swiecie,2,4314 . W ofercie Pioneera znajdziemy także kontrolery, odtwarzacze płyt CD, nowoczesne gramofony czy niezwykle mocne subwoofery.

Denon

Produkty japońskie wyraźnie zawładnęły nad sceną DJ-ską. Firma Denon to kolejna marka wprost z Kraju Kwitnącej Wiśni. Najnowszą linią produktów Denona jest seria Denon Prime – jej czołowym urządzeniem są odtwarzacze CD. Zaawansowane technologicznie (potrafią same analizować tonację i beadgrid oraz importują i porządkują pliki bezpośrednio z konta w programach muzycznych), wyposażone w ekrany dotykowe ułatwiają obsługę odtwarzacza, bardzo usprawniając pracę DJ-a.

Denon posiada w swojej ofercie równie dobre miksery i gramofony, które pozwalają na indywidualne dobranie, skomponowanie i odtworzenie odpowiedniego brzmienia. Produkty Denon mają także opinię bardzo wydajnych i niepsujących się urządzeń.

AKAI

Singapurska firma AKAI Professional projektuje profesjonalny sprzęt dla każdego zawodowca nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. Pod znakiem kultowej już serii MPC (Music Production Centre) znajdziemy kontrolery, samplery oraz najnowsze urządzenie – kontroler AKAI MPC Live. W tym potężnym przenośnym sprzęcie, przeznaczonym do tworzenia muzyki na żywo, znajduje się duża pamięć wewnętrzna (z możliwością poszerzenia o kartę SD), która przechowa tysiące ulubionych i potrzebnych do pracy plików, mocną i wydajną baterię oraz prosty w obsłudze 7-calowy ekran dotykowy.

Właśnie tą serią produktów AKAi Professional przekonał do siebie wielu artystów, dla których posiadanie nieograniczonej ilości samplów i dźwięków od najlepszych firm projektujących brzmienia, które inspirują do kreatywnego tworzenia.

Mniej lub bardziej znanych na rynku DJ-skim firm jest bardzo dużo. Jednak te najlepsze, posiadające zasłużoną renomę stają się najważniejszymi graczami, jeśli chodzi o odpowiedni sprzęt dla DJ-a. Pioneer, Denon czy AKAI Professional – marki z historią, niezliczonymi pozytywnymi opiniami nieprzerwanie trwają w czołówce frim wybieranych nachętniej, właśnie ze względu na wysokie jakościowo produkty dla każdego profesjonalnego DJ-a.