Dzień Westminster, jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu wyścigowego na Torze Wyścigów Konnych Służewiec za nami. 2 września, ostatniego dnia wakacji, mogliśmy podziwiać zmagania koni m.in. z Polski, Czech i Niemiec. Najwięcej emocji przyniosła widzom międzynarodowa Gonitwa o Puchar Przyjaźni Westminster, organizowana przez tegorocznego Głównego Partnera Toru Służewiec. Słoneczna niedziela i liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów, przyciągnęły na warszawski tor tysiące gości.

W pierwszą niedzielę września na Torze Służewiec emocji nie zabrakło. Tego dnia odbyło się 8 wyścigów, ale najważniejszym wydarzeniem była Gonitwa o Puchar Przyjaźni Westminster. W międzynarodowej gonitwie dla 3-letnich i starszych koni na dystansie 2000 m rywalizowały ze sobą najlepsze konie, m.in. polski Madrock czy niemiecki Gepard. Bezkonkurencyjny natomiast okazał się Magnetic. Suma nagród wyniosła ponad 100 tysięcy złotych. Zwycięzca otrzymał dodatkowo dziką kartę umożliwiającą start 3 października br.
w Berlin-Hoppegarten, w której startują najlepsze konie świata.

– Gonitwa o Puchar Przyjaźni Westminster to pierwsza tego typu inicjatywa na warszawskim obiekcie. Jako Główny Partner Toru chcemy promować wyścigi konne w Polsce i poprzez nasze działania staramy zwiększać się ich atrakcyjność, m.in. zapraszając na tor najlepsze konie z całej Europy. Cieszymy się, że tego dnia na Służewcu pojawili się liczni goście, którzy mogli miło spędzić czas, a przy okazji zwiedzić warszawski obiekt – mówi Marian Ziburske, właściciel Grupy Westminster, pomysłodawca i fundator nagrody. – Chcemy, aby ten dzień na stałe wpisał się do kalendarza wyścigowego Toru Służewiec – dodaje.

Między gonitwami można było zobaczyć obiekt od kuchni i zwiedzić z przewodnikiem stajnie. Przygotowano też liczne atrakcje dla najmłodszych widzów, m.in. basen z kulkami, dmuchaniec-zjeżdżalnię czy euro-bungee. W przerwach goście mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce oraz wziąć udział w eksperymentach organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Na eko-fanów czekał jarmark z lokalnymi produktami. Wszyscy, którzy chcieli ostudzić emocje, mogli odpocząć w specjalnie zaaranżowanej strefie chill out.

Grupa Westminster jest Partnerem Głównym Sezonu 2018 Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Firma była także fundatorem dodatkowych nagród w lipcowej Gonitwie Derby w wysokości 50 000 zł dla pierwszej piątki oraz patronem honorowym Nagrody Próbnej dla dwulatków polskiej hodowli.

NAGRODA PRZYJAŹNI WESTMINSTER/WESTMINSTER FREUNDSCHAFTSPREIS
– L (kat. A) 105000 zł (60000-24000-12000-6000-3000) Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich i starszych koni. (2000m) Opłata za zapis 1500 zł. W gonitwach międzynarodowych, przy których nie podano terminu zapisu, obowiązuje termin jak w pozostałych gonitwach rozpisanych na dany dzień.

O Grupie Westminster

Westminster to firma rodzinna zajmująca się budową i rozwojem zrównoważonego portfela nieruchomości. Podstawą koncepcji biznesowej Westminster jest pozyskiwanie lokali mieszkalnych i komercyjnych, głównie średniej wielkości portfeli mieszkaniowych. Westminster skupuje nieruchomości i następnie modernizuje je lub rozbudowuje, tak aby stały się częścią portfela firmy pod wynajem na lata. Największą dotychczasową inwestycją w Polsce jest projekt Mysłowice – zakup kamienicy Bauverein – 170 mieszkań.