Konsultacje z ekspertami, zumba w rytm muzyki Dj Wiki, masaże i multimedialna strefa sportowa dla dzieci. To tylko niektóre z atrakcji, z których można było skorzystać 15 września w dwóch specjalnych strefach MultiSport podczas pikniku sportowo-rodzinnego na błoniach Stadionu PGE Narodowego w Warszawie.

Piknik z okazji Narodowego Dnia sportu odwiedziło prawie 10 tysięcy osób. W strefach MultiSport uczestnicy zrobili blisko 600 koktajli siłą własnych nóg i zjedli ponad 600 kg jabłek. Mieli okazję skorzystać z konsultacji z fizjoterapeutami czy sprawdzić skład swojego ciała. Podczas Pikniku po raz pierwszy w Warszawie dzieci mogły wziąć udział w teście EuroFit+ w ramach „Aktywnych Szkół MultiSport”. W ciągu 5 godzin trwania imprezy do walki z potworami z Galaktyki Bezruchu stanęło 250 dzieci, próbując swoich sił skacząc w dal, podciągając się na drążku, czy robiąc brzuszki.

– Projekt Aktywnych Szkół MultiSport pokazuje, że warto stawiać na inicjatywy, które łączą naturalną dla dzieci interaktywną technologię, ruch i zabawę. Od początku 2018 r. inicjatywa prowadzona jest w szkołach podstawowych na Dolnym Śląsku, gdzie ruszyła właśnie druga runda międzyszkolnego turnieju Aktywnych Szkół MultiSport. Zainteresowanie z jakim projekt spotkał się w Warszawie dowodzi, że w edukacji ruchowej dzieci, bardzo ważne są: nauka poprzez zabawę, wzbudzanie ciekawości i urozmaicone zajęcia – mówi Adam Radzi, Członek Zarządu Benefit Systems S.A, głównego partnera tegorocznego Pikniku.

Proaktywna postawa rodziny i znajomych wobec sportu wpływa motywująco i zachęca do aktywnego trybu życia najmłodszych. Aktywne Szkoły MultiSport to projekt, który edukuje i aktywizuje nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Jak wskazuje badanie aktywności fizycznej Polaków MultiSport Index 2018, zaledwie 6 proc. rodziców ceniących sobie sportowe towarzystwo, jako kompanów na trening zabierają dzieci. Wciąż co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej, dlatego tak ważne są wszelkie inicjatywy mobilizujące całe rodziny, różne pokolenia.

-Narodowy Dzień Sportu udowadnia, że rodziny lubią spędzać czas aktywnie, ale brakuje im do tego okazji, warto to zmieniać w trosce o zdrowie wszystkich pokoleń – zaznacza Adam Radzki.

Organizatorem Pikniku z okazji Narodowego Dnia Sportu jest Fundacja Zwalcz Nudę. Za sprawą Fundacji Zwalcz Nudę już szósty raz 39 polskich miast rozruszało dzieci, ich rodziców i dziadków. Szczegółowe informacje na: www.narodowydziensportu.pl.