Już 15 września podczas Pikniku z okazji Narodowego Dnia Sportu na błoniach Stadionu PGE Narodowego MultiSport zaprasza całe rodziny do wspólnej aktywności fizycznej. W specjalnie przygotowanych strefach na wszystkich chętnych czekać będą zajęcia sportowe w rytm hitów DJ Wiki i konsultacje z ekspertami. Dzieci będą mogły wziąć udział w multimedialnej, sportowej zabawie rodem z Gwiezdnych Wojen. Start imprezy godz. 12:00. Wstęp wolny.

Mimo zdrowej mody na ruch, która zagościła w Polsce, wciąż niemal co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej.

– Według danych raportu MultiSport Index 2018 najbardziej aktywni są młodzi mieszkańcy dużych miast, od 15. do 24. roku życia. W bezruchu zastygają dzieci i seniorzy. Według badań na aktywność fizyczną duży wpływ mają nawyki sportowe i aprobata najbliższego otoczenia, na przykład rodziny i znajomych. Sportowo – rodzinny Piknik z okazji Narodowego Dnia Sportu może sprawić, że okazjonalna aktywność fizyczna stanie się dobrym nawykiem na co dzień, który wesprze nie tylko zdrowie, ale także dostarczy dawki endorfin. W ramach aktywnych stref MultiSport pokażemy, że ruch to zdrowie i dobra zabawa dla całych rodzin –mówi Adam Radzki, Członek Zarządu Benefit Systems S.A.

Aktywne Szkoły MultiSport

W strefie dla dzieci po raz pierwszy w stolicy zaprezentowane zostanie projekt Aktywne Szkoły MultiSport. To 8 stacji sportowych, które łączą multimedialną technologię i ruch w formie zabawy rodem z Gwiezdnych Wojen. Pod okiem wykwalifikowanych animatorów dzieci będą mogły stanąć w szranki z puszystymi Potworami Galaktyki Bezruchu. Pokonać je będą mogły, wykonując ćwiczenia sportowe dostosowane do wieku i możliwości dzieci – np. bieg wahadłowy, siła ścisku czy zwis na drążku. Więcej informacji na temat projektu Aktywne Szkoły MultiSport odnaleźć można na stronie internetowej: www.aktywneszkoly.pl. Dzieci będą mogły także spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, a na najmłodszych czekać będzie kolorowa strefa malucha.

 

Strefa MultiSport dla dorosłych

 

Podczas Pikniku w strefie MultiSport nie zabraknie atrakcji dla rodziców i dziadków – w programie m.in. konsultacje z dietetykami, fizjoterapeutami, masaże, pomiary składu ciała. Pragnienie będzie można ugasić zdrowymi koktajlami przygotowanymi za pomocą rowerowych blenderów napędzanych siłą mięśni. Zajęcia sportowe napędzać będzie muzyka puszczana przez najstarszą didżejką w Polsce, czyli DJ Wikę. O godz. 15:00 ze sceny głównej Pikniku DJ Wika nada rytm wielkiej międzypokoleniowej Zorbie.Bo sport jest dla każdego, niezależnie od wieku!

 

Organizatorem Pikniku z okazji Narodowego Dnia Sportu jest Fundacja Zwalcz Nudę. Za jej sprawą we wrześniu 39 polskich miast spróbuje rozruszać dzieci, ich rodziców i dziadków. Szczegółowe informacje na temat planowanych wydarzeń odnaleźć można na stronie internetowej: www.narodowydziensportu.pl.

 

***

 

Aktywne Szkoły MultiSport:To projekt, którego zadaniem jest aktywizacja ruchowa dzieci w wieku szkolnym i prawidłowa edukacja sportowa. Program sportowy ASM to 9 ćwiczeń sprawnościowych uznanych w teście sprawności EuroFit, połączonych w spójną fabularyzowaną, interaktywną grę. Do tej pory Projekt został zrealizowany w 36 szkołach z Dolnego Śląska, gdzie został sprawdzony poziom aktywności blisko 15 0000 dzieci. Realizatorem projektu jest Fundacja V4Sport, jego pomysłodawcą i fundatorem jest firma Benefit Systems S.A. Więcej informacji na temat projektu odnaleźć można na stronie internetowej www.aktywneszkoly.pl

 

Benefit Systems S.A. : To firma, która działa na polskim rynku od 2001 roku, a od 2011 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Karta MultiSport – najważniejszy produkt spółki został zaprezentowany światu w 2004 roku i w ciągu kilkunastu lat stał się jednym z najpopularniejszych benefitów w Polsce. Karty sportowe zapewniają dostęp do blisko 4 000 obiektów sportowo-rekreacyjnych w ponad 650 miastach na terenie całego kraju. Spółka w ramach dbania o rozwój oferty oraz podnoszenie jakości usług na rynku fitness realizuje szereg działań wspierających Klientów, Partnerów i Użytkowników kart. Program MultiSport jest rozwijany z powodzeniem przez Spółkę również w Czechach, na Słowacji i w Bułgarii, gdzie systematycznie rośnie liczba korzystających z kart sportowych. W tym roku działalność rozpoczęła też spółka zależna w Chorwacji. Więcej informacji na temat firmy odnaleźć można na stronie internetowej www.benefitsystems.pl