Kolorowe soczewki kontaktowe to świetna metoda na radykalną lub nieco bardziej subtelną zmianę wyglądu. Chyba każdy z nas zastanawiał się choć raz, jak zmieniłby się jego wygląd z całkowicie odmiennym kolorem oczu. Czym charakteryzują się tego typu soczewki? Jakie kolory możemy wybrać?

Kolorowe soczewki – czy dla wszystkich?

Kolorowe soczewki zapewniają ten sam stopień korekcji, jak w przypadku standardowych szkieł kontaktowych – i podobnie jak one – dostępne są w różnych trybach noszenia. W związku z tym możemy zakupić soczewki jednodniowe, których nie trzeba pielęgnować, i które możemy wkładać jedynie okazjonalnie, np. na jakieś specjalne okazje. Możemy także zdecydować się na „stałą” zmianę, co umożliwia zakup soczewek kolorowych dwutygodniowych lub miesięcznych.

A co jeśli nie mamy żadnych problemów ze wzrokiem? Nic straconego – mamy wtedy do dyspozycji tzw. zerówki, które w żaden sposób nie wpływają na to, jak widzimy.

Jakie warianty mamy do wyboru?

Wybór odpowiedniego dla nas modelu powinien zależeć przede wszystkim od efektu, który chcemy uzyskać…

Dla osób, które pragną subtelnej zmiany najlepszym rozwiązaniem jest zakup szkieł podkreślających naturalny kolor oczu. Tego typu soczewki nie zmieniają barwy tęczówki na inną, lecz nadają aktualnej barwie głębi i wyrazistości.

Dla tych, którzy chcą uzyskać efekt zupełnie odmiennego koloru, rozwiązaniem są soczewki całkowicie zmieniające barwę, przez co bez problemu jesteśmy w stanie uzyskać przykładowo oczy zielone zamiast niebieskich.

Wbrew pozorom, to nie koniec możliwości. Dostępne są także soczewki oferujące inne, interesujące zmiany. Możemy np. zwiększyć optycznie rozmiar naszych oczu. Ciekawym przykładem są także szkła ze wzorkami, które sprawiają, że oczy nabierają nietypowych kształtów. Wyobraźnia producentów w tym aspekcie zdaje się nie znać granic, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nadać oczom kształtu kończyny czy podkowy. Dostępne są także tzw. kocie oczy, a także takie które nadają im demoniczny, Halloweenowy wygląd. Tego typu szkła sprawdzą się przede wszystkim na różnego rodzaju imprezy tematyczne czy bale przebierańców, pozwalając wyróżniać się w tłumie.

Kolorowe soczewki kontaktowe nie tylko świetnie korygują wzrok, lecz także zmieniają wygląd w pożądany przez nas sposób. Szeroki wybór – od produktów oferujących bardzo subtelną metamorfozę po te, które zapewniają bardzo intensywną zmianę wyglądu – sprawia, że każdy bez trudu odnajdzie model, który spełni jego oczekiwania.