Każdy chce wyglądać jak najpewniej mimo upływu czasu. Zależy nam na tym, aby zachować młodość jak najdłużej i prezentować się świetnie nawet będą w wieku średnim. Ludzie są różni i nie można jednoznacznie powiedzieć w jakim wieku się zestarzejemy. Jedni jeszcze przez osiągnięciem 30 roku życia czują i zachowują się staro. Inni nawet mimo kilku dekad na karku dalej pozostają żwawi, młodzi i otwarci na nowe. W przypadku wyglądu sytuacja jest o wiele trudniejsza do określenia. Jest pełno osób, które nie starzeją się szybko. Przez lata potrafią wyglądać niemal tak samo. Inne osoby w tym czasie mogą postarzyć się nawet więcej niż wynikałoby z upływu czasu. Dlatego też staramy się robić wszystko, aby jednak zachować młodość i nie poddawać się starości. W tym celu wiele osób decyduje się na wykonanie zabiegów medycyny estetycznej.

Poniżej znajduje się lista 5 zabiegów odmładzających, które znajdują szczególne zastosowanie u osób, które ukończyły czterdziesty rok swojego życia.

 

  1. Zabieg dotleniający

 

Stosowany jest w przypadku osób, które mają skórę wrażliwą, przesuszoną lub z oznakami starzenia się. Celem przeprowadzania tego zabiegu jest pobudzenie procesu oddychania komórkowego. W ten sposób uzyskuje się ich dotlenienie, a co za tym idzie – również ożywienie. Po wykonaniu takiego zabiegu skóra wydaje się zdrowsza, pełniejsza kolorytu i energii.

 

  1. Mezoterapia bezigłowa

 

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod odmładzania, w której wykorzystuje się różnego rodzaju impulsy np. falę ultradźwiękową czy też impuls elektromagnetyczny. W czasie zabiegu stosowana jest odżywka, która składa się z różnych składników aktywnych. Po zakończeniu zabiegu można liczyć na silną regenerację i odbudowę skóry.

 

  1. Mikrodermabrazja

 

Jest to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Nadaje się nie tylko dla osób w wieku 40+, ale również dla młodszych. Polega ona na złuszczeniu warstwy naskórka. Poddanie się takiemu zabiegowi daje wymierne efekty – można pozbyć się przebarwień skóry, zwęzić rozszerzone pory , zmniejszyć widoczność zmarszczek oraz niewielkich blizn (np. po trądziku).

 

  1. Zabieg Thermage

 

Jest to zabieg wykonywany z urządzeniem Thermage. Podgrzewa ono wewnętrzne partie skóry poprzez wysyłanie fali radiowych o wysokiej częstotliwości. Efektem jest zmuszenie kolagenu do wzrostu oraz też zagęszcza ten, który znajduje się w naszym ciele. Usuwa efekty wiotczenia skóry twarzy.

 

  1. Usuwanie blizn pooperacyjnych i potrądzikowych

 

Jedną z rzeczy, które najbardziej szpecą są blizny potrądzikowe i te po przebytych urazach i operacjach. Można do tego celu użyć lasera frakcyjnego o dużej mocy. Dzięki temu zmiany stają się bardziej elastyczne i łatwiejsze do usunięcia w późniejszym czasie.

Zabiegi estetyczne po 40. roku życia bywają niezbędne i często w tym momencie chcemy nieco się odmłodzić oraz zlikwidować niedoskonałości, których nasze ciało nazbierało wraz z wiekiem. Dzięki medycynie estetycznej jest to możliwe i możemy mieć pewność, że po dobrze wykonanym zabiegu będziemy wyglądać dużo lepiej.