TRENDING

Filtry multifunkcyjne – możliwości i zastosowanie

grayscale photography of faucet

Spis treści

Woda jest nam nie tylko do spożycia i nawadniania organizmu – używamy jej też w codziennej higienie oraz licznych czynnościach, takich jak pranie, mycie naczyń, mycie samochodu. Bardzo ważne jest, żeby woda zawierała jak najmniejsze ilości związków żelaza, manganu, jonów wapnia oraz innych zanieczyszczeń. W celu ich usunięcia stosuje się różnego rodzaju urządzenia uzdatniające, w tym filtry multifunkcyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest filtr multifunkcyjny?

Domowe urządzenia do filtracji wody cieszą się coraz większą popularnością. W domostwach, które korzystają z wody czerpanej ze studni głębinowej, a nie sieci wodociągowej, takie wyposażenie jest wręcz niezbędne do usuwania z wody zanieczyszczeń takich jak związki żelaza i manganu, siarkowodór, różnego rodzaju osady etc. Zazwyczaj w jednym domu wykorzystuje się kilka rodzajów filtrów, z których każdy odpowiadana za jeden etap oczyszczania – jeden filtr do filtracji osadów, takich jak piasek, jeden do odżelaziania i odmanganiania wody, jeden do zmiękczania jej… Alternatywnym rozwiązaniem są filtry multifunkcyjne, czyli pojedyncze urządzenia, w których woda poddawana jest kompleksowemu oczyszczaniu i uzdatnianiu.

Możliwości filtrów multifunkcyjnych

W zależności od swojej konstrukcji filtry multifunkcyjne mogą zastąpić cały szereg wyspecjalizowanych urządzeń – główną funkcją jest odżelazianie i odmanganianie wody oraz zmiękczanie wody.

– „Poszczególne modele różnią się między sobą zakresem możliwości. Pod względem swej wydajności oraz skuteczności nie ustępują one jednak indywidualnym filtrom” – mówi przedstawiciel firmy Global Water.

Zastosowanie filtrów multifunkcyjnych

Filtry multifunkcyjne znajdują zastosowanie przede wszystkim w gospodarstwach domowych, w których woda pobierana jest ze studni głębinowych. Szczególnie polecane są wszędzie tam, gdzie ze względu na ograniczoną ilość miejsca nie ma możliwości zamontowania pełnego zestawu filtrów, odpowiadających za poszczególne etapy oczyszczania i uzdatniania – zamiast pięciu urządzeń wystarczy zamontować jedno. Unifikacja kilku różnych funkcji pozytywnie wpływa również na eksploatację urządzenia – jest ono bardzo proste w użytkowaniu i zaprogramowaniu, nie musimy martwić się ustawianiem każdego z filtrów z osobna. Do pozostałych zalet filtrów multifunkcyjnych zaliczyć należy bardzo prosty montaż (możemy go przeprowadzić we własnym zakresie, bez pomocy specjalisty) niskie koszty eksploatacyjne oraz ekologiczną, przyjazną dla zdrowia regenerację przy użyciu samej wody i soli, bez substancji chemicznych.

Powiązane artykuły

Nowa era leczenia

Zastanawiałeś się już dlaczego coraz bardziej stają się popularne naturalne metody leczenia? Dzisiaj dowiesz się dlaczego to takie modne! Lecz się z głową Nie od dzisiaj wiadomo, że naturalne metody...

Read more